Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 28 grudnia 2020, 10:33

Xiaomi Mi 11 bez ładowarki w zestawie. Są pierwsze szczegóły na temat flagowca

Xiaomi idzie w ślady Apple i usuwa ładowarkę z pudełek swoich flagowców. Pierwszym urządzeniem, które doczeka się tego ruchu, będzie Xiaomi Mi 11.

W SKRÓCIE:
  1. Xiaomi Mi 11 zostanie zaprezentowane światu jeszcze dzisiaj.
  2. W zestawie ze smartfonem nie znajdziemy ładowarki.

Xiaomi ponownie idzie w ślady Apple. W pudełku ze smartfonem Xiaomi Mi 11 nie znajdziemy ładowarki. Lei Jun, współzałożyciel firmy, potwierdził to we wpisie na portalu Weibo. Oficjalny powód tej decyzji jest taki sam, jak w przypadku Apple - troska o ochronę środowiska.

Pikanterii sytuacji dodaje fakt, że przed premierą Xiaomi Mi 10T Pro chińska firma naśmiewała się z Apple z powodu usunięcia ładowarki. Jak widać, nie przeszkodziło to jakiś czas później postąpić podobnie, z wykorzystaniem tej samej wymówki.

Xiaomi Mi 11 bez ładowarki w zestawie. Są pierwsze szczegóły na temat flagowca - ilustracja #1
Xiaomi wcześniej się z Apple naśmiewało, teraz idzie w ślady amerykańskiej firmy. Nie pierwszy raz.

Lei Jun we wpisie obiecuje jednak „lepsze rozwiązanie” dla środowiska. Co miał na myśli, dowiemy się dzisiaj, gdy chińska firma oficjalnie ujawni najnowszy model swojego flagowego smartfona. Z przecieków wiemy, że na pokładzie znajdziemy najnowszego Snapdragona 888 z pełną obsługą 5G, wyświetlacz 6,67 cala oferujący rozdzielczość 3200 x 1440 i odświeżanie 120 Hz (plotki mówią nawet o 144 Hz) oraz 108 Mpix matrycę aparatu.

  1. Xiaomi - strona oficjalna