Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 18 czerwca 2020, 13:35

autor: Smoczy

Xbox Series S może być o połowę tańszy od Xbox Series X

W sieci pojawiły się informacje sugerujące, że Xbox Series S może być o połowę tańszy od swojej mocniejszej wersji - Xboksa Series X.

Xbox Series S może być o połowę tańszy od Xbox Series X - ilustracja #1
Xbox Series S może być tańszy, niż sądziliśmy.

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy Was o planach Microsoftu dotyczących drugiej konsoli z linii Series, czyli tzw. Xboksie Series S, będącym uproszczoną, słabszą wersją XSX. Tymczasem na forum Beyond3D użytkownik o nicku eastmen, znany z wcześniejszych przecieków dotyczących giganta z Redmond, opublikował kilka informacji na temat nadchodzących konsol Xbox. Pamiętajmy jednak, że są to tylko plotki i należy traktować je z dystansem.

Najważniejszą z nich jest cena Xboksa Series S (nazywanego też Lockhart). Eastmen mówi o tym, że ma być ona o połowę niższa od Xboksa Series X. Cenę tego z kolei szacuje na około 400 $. Jak sam twierdzi:

Ostatnio słyszałem, że będzie kosztowała połowę ceny XSX i że MS jest przygotowany na cenę 400 dolarów za XSX. Nie jestem pewien, jaka będzie ostateczna cena. Myślę, że jeśli Sony wycenia [PS5 - przyp. red.] na $500/$600, MS może spróbować zejść do $200/$400/$500, ale zobaczymy.

Informator mówi też o tym, że więcej informacji pojawi się w lipcu i mogą one zadziwić odbiorców. Mowa tutaj o zapowiedziach gier. Cytując eastmena:

Microsoft odrobi sobie wszelkie straty, biorąc większą część zarobku ze sprzedaży gier, i większą ilością subskrypcji. Cena zależy też od tego, co zrobi Sony. Microsoft nie musi wyceniać swoich produktów aż tak ekstremalnie, jeśli Sony da większe ceny. Ale z tego, co słyszałem ze wszystkich moich źródeł, lipiec nie będzie należał tylko do Sony, będzie on dotyczył całej branży i Microsoft chce zorganizować noc pełną „mic-dropów. Ma zamiar mocno zagrać strategią, którą buduje od lat, i chce wstrząsnąć Amazonem, Apple, Sony i - tak - Nintendo. Oczekujcie więc serii zaskakujących wiadomości, przy czym ceny będą kluczową częścią.

Eastmen twierdzi, że Xbox Series S jest głównym urządzeniem w strategii Microsoftu. Firma ma zamiar trafić z Lockhartem do zaskakujących kategorii cenowych, jak i zaskoczyć odbiorców pod względem rozmiaru konsoli. Urządzenie ma mieć długotrwałe wsparcie, a jego rozwój będzie cały czas kontynuowany. Jak to będzie wyglądać finalnie? Pozostaje nam jedynie czekać na oficjalne informacje.