Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 18 czerwca 2020, 13:35

autor: Smoczy

Xbox Series S może być o połowę tańszy od Xbox Series X

W sieci pojawiły się informacje sugerujące, że Xbox Series S może być o połowę tańszy od swojej mocniejszej wersji - Xboksa Series X.

Xbox Series S może być o połowę tańszy od Xbox Series X - ilustracja #1
Xbox Series S może być tańszy, niż sądziliśmy.

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy Was o planach Microsoftu dotyczących drugiej konsoli z linii Series, czyli tzw. Xboksie Series S, będącym uproszczoną, słabszą wersją XSX. Tymczasem na forum Beyond3D użytkownik o nicku eastmen, znany z wcześniejszych przecieków dotyczących giganta z Redmond, opublikował kilka informacji na temat nadchodzących konsol Xbox. Pamiętajmy jednak, że są to tylko plotki i należy traktować je z dystansem.

Najważniejszą z nich jest cena Xboksa Series S (nazywanego też Lockhart). Eastmen mówi o tym, że ma być ona o połowę niższa od Xboksa Series X. Cenę tego z kolei szacuje na około 400 $. Jak sam twierdzi:

Ostatnio słyszałem, że będzie kosztowała połowę ceny XSX i że MS jest przygotowany na cenę 400 dolarów za XSX. Nie jestem pewien, jaka będzie ostateczna cena. Myślę, że jeśli Sony wycenia [PS5 - przyp. red.] na $500/$600, MS może spróbować zejść do $200/$400/$500, ale zobaczymy.

Informator mówi też o tym, że więcej informacji pojawi się w lipcu i mogą one zadziwić odbiorców. Mowa tutaj o zapowiedziach gier. Cytując eastmena:

Microsoft odrobi sobie wszelkie straty, biorąc większą część zarobku ze sprzedaży gier, i większą ilością subskrypcji. Cena zależy też od tego, co zrobi Sony. Microsoft nie musi wyceniać swoich produktów aż tak ekstremalnie, jeśli Sony da większe ceny. Ale z tego, co słyszałem ze wszystkich moich źródeł, lipiec nie będzie należał tylko do Sony, będzie on dotyczył całej branży i Microsoft chce zorganizować noc pełną „mic-dropów. Ma zamiar mocno zagrać strategią, którą buduje od lat, i chce wstrząsnąć Amazonem, Apple, Sony i - tak - Nintendo. Oczekujcie więc serii zaskakujących wiadomości, przy czym ceny będą kluczową częścią.

Eastmen twierdzi, że Xbox Series S jest głównym urządzeniem w strategii Microsoftu. Firma ma zamiar trafić z Lockhartem do zaskakujących kategorii cenowych, jak i zaskoczyć odbiorców pod względem rozmiaru konsoli. Urządzenie ma mieć długotrwałe wsparcie, a jego rozwój będzie cały czas kontynuowany. Jak to będzie wyglądać finalnie? Pozostaje nam jedynie czekać na oficjalne informacje.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.