Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 17 stycznia 2020, 20:17

Xbox Console Streaming udostępniony dla użytkowników z Polski i reszty świata

Testy usługi Xbox Console Streaming oficjalnie wystartowały na całym świecie. Od dziś każdy posiadacz Xboksa One, który zapisze się do programu Insider, może strumieniować produkcje z konsoli na swój smartfon lub tablet.

W październiku ubiegłego roku w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych ruszyły testy Xbox Console Streaming, pozwalającej na strumieniowania posiadanych przez siebie gier z Xboka One na urządzenia mobilne z systemem Android. Dziś zasięg działania usługi został rozszerzony na cały świat. Od teraz możecie więc grać w produkcje zakupione na konsoli (również te wchodzące w skład abonamentu Xbox Game Pass) na swoim telefonie.

Xbox Console Streaming oficjalnie dostępny w Polsce. - Xbox Console Streaming udostępniony dla użytkowników z Polski i reszty świata - wiadomość - 2020-01-17
Xbox Console Streaming oficjalnie dostępny w Polsce.

Skorzystanie z Xbox Console Streaming jest możliwe tylko, jeśli spełni się kilka warunków. Przede wszystkim należy być zapisanym do usługi Xbox Insider (można to zrobić z poziomu konsoli) oraz posiadać smartfon lub tablet z systemem Andorid 6.0 lub lepszym z zainstalowaną aplikacją Xbox Game Streaming (Preview). Oprócz tego wymagane jest także posiadanie kontrolera posiadającego Bluetooth oraz łącze internetowe o minimalnej szybkości 4.75 Mbps.

Warto wspomnieć, że Microsoft pracuje także nad Project xCloud, umożliwiającym strumieniowanie gier z chmury. Usługa ta dostępna jest obecnie na urządzeniach mobilnych (obsługiwana jest ona przez tą samą aplikację co Xbox Console Streaming) i jeszcze w tym roku ma ona trafić komputery osobiste.

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z Gry-Online.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej