Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 17 grudnia 2018, 09:36

Windows oferowany w ramach subskrypcji? Microsoft ma pomysł

Zgodnie z doniesieniami portalu ZDNet, Microsoft planuje uruchomienie usługi Microsoft 365 w wersji dla klientów indywidualnych. Opłacanie miesięcznej subskrypcji miałoby oferować dostęp do systemu Windows 10 oraz pakietu podstawowego oprogramowania.

Windows 10 w ramach miesięcznej subskrypcji? - Windows oferowany w ramach subskrypcji? Microsoft ma pomysł - wiadomość - 2018-12-17
Windows 10 w ramach miesięcznej subskrypcji?

Firma Microsoft obecnie oferuje klientom biznesowym paczkę subskrypcji nazwaną Microsoft 365. W pakiecie znaleźć można Windows 10, Office 365, Enterprise Mobility + Security (ostatnia z aplikacji ułatwia bezpieczne zarządzanie urządzeniem). Jak donosi portal ZDNet, gigant z Redmond planuje przygotować podobny pakiet dedykowany użytkownikom indywidualnym. W skład subskrypcji pod nazwą Microsoft 365 Consumer miałby wejść jakiś wariant Windows 10, Office 365 Home, Skype, Cortana, Bing, Outlook Mobile, Microsoft To-Do i być może także aplikacje oraz usługi powiązane z MSN.

Warto odnotować, że ewentualne pojawienie się takowej usługi – jeśli w ogóle do niego dojdzie – niemal na pewno nie będzie oznaczało usunięcia z oferty „Okienek” w postaci tradycyjnej licencji. Omawiana paczka byłaby po prostu kolejną opcją, która – w zależności od ceny miesięcznej subskrypcji – dla niektórych klientów mogłaby być atrakcyjną propozycją, umożliwiającą legalne korzystanie z podstawowego pakietu potrzebnego na co dzień oprogramowania.

Microsoft na razie nie skomentował tych doniesień.

  1. Microsoft – strona oficjalna