Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 1 czerwca 2015, 16:20

autor: Krzysztof "Renox" Nieradko

Windows 10 zadebiutuje 29 lipca

Firma Microsoft ogłosiła w końcu dokładną datę premiery swojego nowego systemu operacyjnego. Windows 10, bo o nim mowa, zadebiutuje 29 lipca bieżącego roku. Warto przypomnieć, że „dziesiątka” zostanie udostępniona za darmo posiadaczom oryginalnego Windows 7 i Windows 8.

Bieżący rok to nie tylko czas wielu interesujących premier z branży gier wideo, ale także szczególny okres dla fanów elektronicznej rozgrywki w ogóle. Jednym z ważniejszych wydarzeń tego pokroju jest niewątpliwie premiera nowego systemu operacyjnego – Windows 10. Dotychczas nie znaliśmy dokładnej daty wydania wspomnianego oprogramowania, jednak sytuacja w końcu uległa zmianie i firma oficjalnie ujawniła na łamach swojego bloga, że Windows 10 ukaże się 29 lipca bieżącego roku.

Przy okazji publikacji powyższej nowinki niewątpliwie warto wspomnieć o tym, że „dziesiątka” przez okrągły rok od momentu premiery zostanie udostępniona za darmo posiadaczom oryginalnego Windows 7 oraz Windows 8. Już teraz pewnie niektórzy z Was zauważyli na swoim pececie możliwość zarezerwowania sobie stosownej aktualizacji. Jeszcze jakiś czas temu mówiło się o tym, że omawiany system operacyjny ponoć trafi również do tych, którzy posiadają pirackie wersje wspomnianego oprogramowania. Ostatnie stanowisko Microsoftu w tej sprawie ostatecznie zweryfikowało jednak te nietrafione spekulacje. Gigant z Redmond ma jednak w zanadrzu możliwość opracowania atrakcyjnych pod względem finansowym ofert, które umożliwią piratom wyposażenie się w legalne kopie Windows 10. Szczegółów w tym temacie niestety jak na razie brakuje.

Windows 10 zadebiutuje 29 lipca. - Windows 10 zadebiutuje 29 lipca - wiadomość - 2015-06-01
Windows 10 zadebiutuje 29 lipca.

Windows 10 przyniesie ze sobą sporo interesujących funkcji. Mowa tutaj chociażby o cyfrowej asystentce, nowej przeglądarce Edge, systemie rozpoznawania twarzy Windows Hello, aplikacji Windows Store czy narzędziu Windows Continuum, pozwalającemu na przeobrażenie smartfona z omawianym oprogramowaniem w urządzenie imitujące niewielki komputer. Część ze wszystkich zaimplementowanych dodatków twórcy zaprezentowali na umieszczonym u góry newsa filmiku.