Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 27 listopada 2012, 17:46

autor: Ender

Wii Mini – odchudzony model Wii zapowiedziany przez Nintendo

Nintendo zapowiedziało premierę konsoli Wii Mini, która jest odchudzoną i zminiaturyzowaną wersją Wii. Premiera urządzenia, kosztującego 99 dolarów, będzie miała miejsce 7 grudnia. Co ciekawe, na razie kupią je wyłącznie mieszkańcy Kanady. Nie wiadomo czy i kiedy trafi ono na pozostałe rynki.

Wii pozostaje najlepiej sprzedającą się konsolą tej generacji - Wii Mini – odchudzony model Wii zapowiedziany przez Nintendo - wiadomość - 2012-11-27
Wii pozostaje najlepiej sprzedającą się konsolą tej generacji

Nintendo zaskoczyło graczy, zapowiadając premierę konsoli Wii Mini. Jest ona mocno zminiaturyzowaną wersją Wii, którego premiera miała miejsce w 2006 roku. Plotki na temat nowego urządzenia krążyły już od kilku dni, a jego pierwsze zdjęcia wyciekły dziś za sprawą sklepów internetowych. Dzięki oficjalnym informacjom, podanym przez japońskiego producenta, wiemy, że konsola współpracuje ze wszystkimi kontrolerami Wii, posiada napęd optyczny, ale nie ma wbudowanej karty sieciowej, gracze nie połączą się więc za jej pomocą z internetem oraz z eShopem, sprzedającym cyfrowe kopie gier. Wii Mini nie jest też kompatybilne z oprogramowaniem oraz peryferiami stworzonymi z myślą o GameCubie.

System, dostępny wyłącznie w kolorze czarno-czerwonym, sprzedawany ma być w cenie 99 dolarów. Poza konsolą, w pudełku znajdziemy kontrolery Wii Remote Plus i Nunchuk, a także standardowy kompozytowy kabel wideo. Premiera została wyznaczona na 7 grudnia. Interesujące jest z pewnością to, że Nintendo planuje na razie wprowadzenie urządzenia jedynie na rynek kanadyjski. Nie wiadomo kiedy i czy pojawi się ono w innych krajach. Przedstawiciele regionalnych oddziałów japońskiego koncernu milczą w tej sprawie i nie chcą jej komentować.

Oczywiście to nie pierwszy przypadek kiedy producent z branży postanawia wprowadzić konkretny model konsoli jedynie w wybranej części świata. Ostatnio postąpiło tak Sony, prezentując graczom nową wersję PSP, dostępną jedynie na Starym Kontynencie. Nie wykluczone jednak, że Nintendo, którego linie produkcyjne pracują teraz pełną parą nad kolejnymi egzemplarzami Wii U, testuje zainteresowanie nowym produktem i kiedy zapotrzebowanie na następcę Wii spadanie, Wii Mini pojawi się również w USA, Europie oraz Japonii.