Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 5 grudnia 2011, 10:07

autor: Marcin "Sarge" Skierski

W PlayStation Vita założymy tylko jedno konto. Cyfrowe wersje gier o 40% tańsze?

Wszystko wskazuje na to, że użytkownicy PlayStation Vita będą mogli założyć tylko jedno konto. Z kolei z niepotwierdzonych plotek wynika, że cyfrowe wersje gier będą ok. 40% tańsze od pudełkowych edycji.

Powołując się na informacje udostępnione na łamach forum NeoGAF, w przenośnej konsoli PlayStation Vita będziemy mogli zarejestrować tylko jedno konto naraz. Inne plotki donoszą o niemal o połowę tańszych cyfrowych wersjach gier w stosunku do pudełkowych edycji.

Użytkownik mehdi_san na imprezie firmy Sony w japońskim mieście Osaka wszedł w posiadanie specjalnego katalogu gier na PlayStation Vita. Na końcu broszury znalazła się lista najczęściej zadawanych pytań. Odpowiedź na jedno z nich nie zabrzmiała zbyt optymistycznie – w konsoli będziemy mogli założyć tylko jedno konto. Jeśli chcielibyśmy używać innego, będziemy musieli sformatować system.

W PlayStation Vita założymy tylko jedno konto. Cyfrowe wersje gier o 40% tańsze? - ilustracja #1

W ten sposób PlayStation Vita będzie niejako ograniczona tylko do jednego użytkownika. Jeśli inna osoba chciałaby zagrać na danej konsoli, musiałaby korzystać z konta jej posiadacza. Zapomnieć można także o tworzeniu kilku profili dedykowanych różnym regionom na świecie. W przypadku PlayStation 3 europejscy gracze mogli dzięki temu pobierać zawartość dostępną jedynie dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych lub Japonii.

Nadchodząca platforma firmy Sony będzie więc cierpieć na podobne ograniczenie, jak urzędujące na rynku PSP. W tym przypadku również mogliśmy przypisać tylko jedno konto, choć założenie nowego nie wymagało przynajmniej sformatowania danych. Dla przykładu, posiadacze PlayStation 3 mogą zarejestrować równocześnie nawet 16 profili.

Z kolei serwis Thrifty Nerd donosi o tym, że cyfrowe wersje gier dedykowanych PlayStation Vita będą ok. 40% tańsze od pudełkowych odpowiedników. Jeden z przedstawicieli firmy Sony miał powiedzieć, że w momencie premiery kosztowałyby one ok. 23 dolarów (ok. 76 złotych bez podatku VAT), podczas gdy w sklepach musielibyśmy zapłacić w granicach 40 dolarów (ok. 132 złotych bez podatku VAT). Dla porównania, posiadacze PlayStation 3 zazwyczaj otrzymują na łamach PlayStation Network zawyżone ceny gier obecnych także w pudełku.