Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 21 maja 2018, 15:00

autor: ElMundo

Smartfon ładowany energią słoneczną? Nowa edycja iPhone X to potrafi

Producenci smartfonów uciekają się do różnorodnych rozwiązań, by jak najbardziej uprzyjemnić użytkownikom ich ładowanie. Najnowsza propozycja współpracującej z Apple firmy Caviar jest bardzo nietuzinkowa, a przy tym niezwykle ciekawa.

Smartfon ładowany energią słoneczną? Nowa edycja iPhone X to potrafi  - ilustracja #1

IPhone X bez wątpienia jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych smartfonów ostatnich miesięcy. Najnowszy "flagowiec" Apple dał się poznać jako naprawdę wydajny sprzęt ze świetnym ekranem i znakomitymi możliwościami fotograficznymi, ale przecież jest to także jeden z najdroższych smartfonów na rynku, który jako pierwszy przekroczył magiczną barierę 5 tysięcy złotych (poza – rzecz jasna – specjalnymi edycjami różnorodnych urządzeń mobilnych). Wiele mówi się także o problemach z Face ID, czyli systemem rozpoznawania twarzy, a sławetny "notch", czyli wcięcie u góry ekranu, jest rozwiązaniem, które wielu zdecydowanie nie przypadło do gustu.

Jak praktycznie każdy smartfon, iPhone X nie szokuje także pojemnością ogniwa, która wynosi około 3000 mAh. W obliczu takiej baterii jesteśmy zmuszeni do częstego sięgania po tradycyjną ładowarkę sieciową bądź indukcyjną, ale firma Caviar stara się, by nie było to przykre doświadczenie zmuszające nas do korzystania z kabli. Rosjanie wypuścili bowiem specjalną wersję iPhone X o nazwie Tesla, która posiada we wnętrzu tylnej warstwy obudowy panel solarny. Ten dodatek ma oczywiście umożliwić ładowanie sprzętu z wykorzystaniem energii słonecznej.

Uzupełnianie energii za pośrednictwem tego bajeru jest banalnie proste – wystarczy znaleźć źródło światła oraz wcisnąć specjalny przycisk umieszczony na obudowie. W efekcie smartfon mocno powiększył swoje rozmiary, a obudowa - oprócz wspomnianego panelu solarnego - została także przyozdobiona elementami ze złota. Oczywiście nazwa tego modelu nie jest przypadkowa, bowiem firma Caviar jasno stwierdza, że jest to sprzęt mający "uhonorować wielkie osiągnięcia Elona Muska", czyli szefa Tesli, ale mimo dość oryginalnego wyglądu edycja ta cieszy się naprawdę sporym zainteresowaniem.

IPhone X w tym wydaniu znacznie zyskał na rozmiarach. - Smartfon ładowany energią słoneczną? Nowa edycja iPhone X to potrafi  - wiadomość - 2018-05-21
IPhone X w tym wydaniu znacznie zyskał na rozmiarach.

Początkowo producent iPhone X Tesla przewidywał produkcję zaledwie 99 sztuk, ale ilość zamówień przekonała go do znacznego zwiększenia ich ilości, przez co zaoferuje on 999 sztuk. Jak widać, wysoka cena, która wynosi 4600 dolarów za wersję z 64 GB pamięci, wcale nie jest zbytnim straszakiem...

  1. Strona główna firmy Caviar