Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 30 czerwca 2020, 14:11

autor: mikos

Ryzeny rozbiły bank - nagrody The European Hardware Awards

AMD zbiera owoce pracy nad swoimi procesorami - właśnie zdobyło liczne nagrody podczas The European Hardware Awards za rok 2020.

Ryzeny rozbiły bank - nagrody The European Hardware Awards - ilustracja #1
AMD zdobywa uznanie nie tylko konsumentów.

Procesory AMD Ryzen odniosły sukces, zatrzęsły rynkiem i zmusiły Intela do zwiększenia konkurencyjności, co do tego nikt nie ma wątpliwości. Znakomity stosunek ceny do wydajności, przyzwoite chłodzenie w zestawie – to największe atuty CPU „czerwonych”. Sukces ten widać także dzięki nagrodom przyznanym przez The European Hardware Awards, organizacji zrzeszającej 9 największych serwisów technologicznych w Europie. Pełna lista nominowanych jest dostępna tutaj, a zwycięzców pozostałych kategorii znajdziecie tutaj.

Laureatami w kategoriach dotyczących procesorów zostali:

  • Najlepszy procesor – AMD Ryzen 9 3950X
  • Najlepszy gamingowy procesor – AMD Ryzen 5 3600
  • Najlepszy procesor do podkręcania – AMD Ryzen 3 3300X
  • Najlepsza nowa technologia - projekt chipletu CPU AMD Ryzen
  • Produkt roku – linia procesorów Ryzen 3000

Jak możemy zauważyć, na liście zwycięzców w kategorii procesorów nie znalazł się żaden produkt Intela, a nominację uzyskał zaledwie jeden. Nie powinno to jednak dziwić, gdyż jakiś czas temu, gdy nie zagrażała im żadna konkurencja, „niebiescy” ewidentnie spoczęli na laurach. Najbliższe miesiące upłyną zapewne pod znakiem zażartej walki o klienta między rywalizującymi firmami, a największą szansę Intela na przegonienie AMD należy upatrywać we wdrożeniu 7-nanometrowego procesu technologicznego (który „czerwoni” już od jakiegoś czasu stosują).