Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 1 grudnia 2020, 09:44

Rekordowy start PS5 w Wielkiej Brytanii; konkurencja zostawiona w tyle

PlayStation 5 bije rekordy sprzedaży. Informacje z brytyjskiego rynku wskazują, że najnowsza konsola Sony pobiła świetny wynik PS4 i pokonała bezpośredniego rywala - Xboksa Series X|S.

W SKRÓCIE:
  1. PS5 sprzedaje się fantastycznie.
  2. Doniesienia z Wielkiej Brytanii mówią o pobiciu historycznego wyniku PS4 i najlepszym starcie ze wszystkich konsol.

PlayStation 5 ustanowiło nowy rekord sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Jak donosi serwis VideoGamesChronicle, powołując się na źródła związane ze sklepami, najnowszy sprzęt Sony zaliczył najlepszy start ze wszystkich konsol w historii, bijąc wynik Xboksa Series X|S (około 155 tysięcy sprzedanych konsol w dniu premiery) przynajmniej dwukrotnie.

Japońska firma może być zadowolona z wyniku osiągniętego w UK. Według informatorów, PS5 zaliczyło dużo lepszy start niż PlayStation 4, które znalazło 250 tysięcy nabywców w ciągu pierwszych 48 godzin. Niestety nie znamy dokładnej liczby sprzedanych sztuk PS5.

Według doniesień ponad 2/3 sprzedanych konsol to droższe wersje z napędem. Sprzedawcy dodają, że wynik byłby lepszy, gdyby nie bardzo ograniczona dostępność sprzętu, co powoduje windowanie cen na portalach aukcyjnych. Można założyć, że zarówno w przypadku PS5, jak i Xboksa Series X|S, każda dostawa, która trafi do sklepów, zostanie błyskawicznie wyprzedana.

  1. Recenzja PS5 - obietnica lepszego jutra
  2. Gry na premierę PlayStation 5 w Polsce - przegląd