Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 3 czerwca 2014, 13:20

autor: Sarge

PSP - wstrzymano produkcję konsoli w Japonii

W Japonii oficjalnie zaprzestano produkcji konsoli przenośnej PSP. Firma Sony zrobiła to niemal 10 lat po premierze PSP w Kraju Kwitnącej Wiśni. W Europie konsola nadal jest produkowana i sprzedawana w sklepach, choć także tutaj do wstrzymania produkcji powinno dojść jeszcze w tym roku.

Firma Sony zaprzestała produkcji przenośnej konsoli PSP w Japonii. Oznacza to, że mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni już niedługo nie będą mogli zakupić nowych egzemplarzy PSP. Obecnie wyprzedawane są ostatnie zapasy w sklepach, po czym konsola będzie dostępna jedynie w drugim obiegu. Informacja nie dotyczy Europy, więc na razie możemy być spokojni o obecność nowych egzemplarzy PSP w polskich sklepach. Serwis Yahoo donosi jednak, że jeszcze w tym roku produkcja zostanie wstrzymana także na Starym Kontynencie (w Stanach Zjednoczonych doszło do tego już w styczniu). Osoby planujące zakup PSP nie powinny więc zbyt długo zwlekać – tym bardziej, że konsola raczej nie doczeka się już żadnej obniżki ceny. W tej chwili w polskich sklepach można znaleźć budżetowy model PSP E-1004 za ok. 400 złotych.

W Polsce nadal sprzedawany jest budżetowy model PSP E-1004 - PSP - wstrzymano produkcję konsoli w Japonii - wiadomość - 2014-06-04
W Polsce nadal sprzedawany jest budżetowy model PSP E-1004

PSP to pierwsza przenośna konsola firmy Sony, która zadebiutowała 12 grudnia 2004 roku w Japonii. Do 24 marca 2005 roku na premierę musieli czekać Amerykanie, a 1 września 2005 roku omawiana platforma sprzętowa ukazała się w Europie. Od tego czasu konsola była kilka razy odświeżana w kilku nieco różniących się od siebie modelach. Najnowszy z nich – PSP E-1004 – został niestety pozbawiony modułu Wi-Fi oraz głośników stereo.

Chociaż po latach od premiery PSP nie ulega wątpliwości, że konsola przegrała pojedynek z konkurencyjnym Nintendo DS-em, to mimo wszystko można ją uznać za całkiem udany debiut firmy Sony w branży przenośnych urządzeń do gier. Do listopada ubiegłego roku PSP sprzedało się w liczbie ponad 80 milionów egzemplarzy, co jest naprawdę bardzo dobrym wynikiem. Największą bolączką sprzętu było rozpowszechnione piractwo, które „zabiło” sprzedaż wielu świetnych tytułów.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.