Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 1 kwietnia 2020, 10:44

autor: Laty

PS5 za ponad 4 tysiące złotych? Absurdalne ceny u sprzedawców

W niektórych sklepach można już zamówić PS5 w przedsprzedaży. Nie znamy jeszcze oficjalnej ceny konsoli, więc przedział cenowy jest zróżnicowany. Najwięcej przyjdzie nam zapłacić w duńskim sklepie internetowym.

PS5 za ponad 4 tysiące złotych? Absurdalne ceny u sprzedawców - ilustracja #1
Nie da się ukryć, że oficjalna cena jest jedną z najistotniejszych informacji o konsoli.

W połowie marca Sony ujawniło pełną specyfikację PlayStation 5. Prezentacja za nami, więc sprzedawcy detaliczni postanowili uruchomić przedsprzedaż najnowszej konsoli ze stajni japońskiego giganta. Należy zauważyć, że Hiroki Totoki, dyrektor finansowy Sony, podczas telekonferencji wyjaśnił, że nie jest jeszcze w stanie podać oficjalnej ceny PS5 i stwierdził, że duży wpływ na nią ma konkurencja. Sugeruje to, że Sony poczeka na ujawnienie ceny Xboxa Series X.

Aktualnie przedsprzedaż konsoli PlayStation 5 uruchomiły dwa sklepy – różnica w proponowanych cenach jest kolosalna. Fotex, jeden z największych sklepów internetowych w Danii, oferuje złożenie preordera za 6679 koron duńskich (ok. 4200 złotych). Natomiast kanadyjska sieć – Play N Trade Vancouver Island – poinformowała na swoim fanpage’u, że w przedsprzedaży kupimy u nich PS5 za... 559 dolarów kanadyjskich (ok. 1640 złotych). Ta cena z pewnością bardziej zadowoliłaby klientów.

PS5 za ponad 4 tysiące złotych? Absurdalne ceny u sprzedawców - ilustracja #2
Prawdopodobnie sklep stara się pozyskać więcej zamówień w przedsprzedaży, więc cena zostanie zmieniona, gdy tylko Sony oficjalnie ją ogłosi.

Choć Sony nie podało jeszcze ceny swojej najnowszej konsoli, bliżej prawdy wydaje się być sklep z Kanady. Pierwsza wersja PS4 w dniu premiery kosztowała w naszym kraju 1799 złotych. Na ujawnienie oficjalnej ceny i daty premiery przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Przypominamy też, że parę dni temu rzecznik prasowy Sony poinformował, że pandemia koronawirusa nie powinna wpłynąć na termin premiery PlayStation 5.