Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 14 maja 2013, 17:59

autor: Ender

Przenośna konsola Nvidia Shield – wkrótce ruszają zamówienia, premiera w czerwcu

W czerwcu na amerykańskich półkach sklepowych zadebiutuje przenośną konsola Nvidia Shield. Producent podał ostateczną cenę platformy oraz zapowiedział start zamówień przedpremierowych. Urządzenie wykorzystujące system Android i wyposażone w procesor Tegra 4 zostało zapowiedziane na początku tego roku.

W ostatnim czasie na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń dla graczy, które korzystają z systemu Android - Przenośna konsola Nvidia Shield – wkrótce ruszają zamówienia, premiera w czerwcu  - wiadomość - 2013-05-14
W ostatnim czasie na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń dla graczy, które korzystają z systemu Android

Na początku stycznia Nvidia zapowiedziała oficjalnie przenośną konsole do gier Nvidia Shield, korzystającą z systemu Android. Informacja ta zelektryzowała wielu miłośników nowych technologii oraz elektronicznych gadżetów. Dziś producent zapowiedział, że oficjalna premiera platformy w Ameryce Północnej będzie miała miejsce w czerwcu tego roku. Od 20 maja natomiast przyjmowane będą pierwsze pre-ordery na oficjalnej stronie sprzętu oraz w wybranych amerykańskich sieciach handlowych.

Sugerowana cena konsolki nie należy do najniższych i wynosi 349 dolarów (ok. 1050 zł). W zamian otrzymujemy niewielkich rozmiarów urządzenie, ważące nieco ponad 500 gramów, które wyposażono w 5-calowy ekran dotykowy (obsługujący rozdzielczości do 720p) oraz kontroler z dwoma gałkami analogowymi i głośnikami. We wnętrzu Shield znajdziemy superszybki mobilny procesor Tegra 4, zapewniający wysoką wydajność przy najbardziej wymagających grach. Sprzęt współpracuje z najnowszą wersją systemu Android, a gracze do dyspozycji dostają 16 GB wolnego miejsca na wbudowanej pamięci flash, które mogą przeznaczyć na gry, muzykę czy filmy.

Aplikacje pobierzemy za pomocą sieciowego sklepu TegraZone lub z naszego konta Google Play. Dzięki portowi HDMI obraz z konsolki przeniesiemy na ekran telewizora. Shield pozwalać ma również na stremowanie gier bezpośrednio z naszego PC. Niestety, rozwiązanie to przeznaczone będzie jedynie dla komputerów stacjonarnych wyposażonych w kartę grafiki GeForce GTX 650 lub nowszą. Konsola obsługiwać ma również standard Bluetooth 3.0, WiFi (802.11n ), oferować nawigację GPS, posiadać wejście microUSB i obsługiwać karty pamięci microSD. Na razie nie wiemy kiedy i w jakiej formie urządzenie zadebiutuje w Europie.

Poniżej jedna z wielu promocyjnych prezentacji konsoli i działających na niej gier.

  1. Oficjalna strona Nvidia Shield
  2. Nvidia zapowiada Shield – nową konsolę przenośną
  3. Nvidia Shield – komentarz redakcji gry-online.pl