Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 8 września 2019, 15:15

Nvidia pracuje nad kartą GeForce GTX 1660 Super?

Najnowsze przecieki wskazują, że Nvidia pracuje nad nową kartą graficzną - GeForce GTX 1660 Super. Według nieoficjalnych informacji ma ona stanowić wydajniejszą wersję GeForce’a GTX 1660.

Nvidia planuje wydać kolejną kartę graficzną? - Nvidia pracuje nad kartą GeForce GTX 1660 Super? - wiadomość - 2019-09-09
Nvidia planuje wydać kolejną kartę graficzną?

Najnowsze przecieki wskazują, że Nvidia przygotowuje kolejną kartę należącą do serii GeForce GTX 16. Według nich, gigant z Santa Clara pracuje nad wariantem Super do GeForce’a GTX 1660.

Informacje pochodzą z serwisu MyDrivers. Według nich GeForce GTX 1660 Super ma być wyposażony w pamięć GDDR6, która jest szybsza od zastosowanej w wersji GTX 1660 GDDR5. Reszta specyfikacji pozostaje natomiast niewiadomą. Jednak tan jeden parametr sugeruje nam, że otrzymamy GPU, które będzie oferowało większą wydajność niż GeForce GTX 1660.

Według plotek GeForce GTX 1660 Super nie zastąpi żadnego modelu karty, a wersje GTX 1660 i GTX 1660 Ti pozostaną w sprzedaży.

Na razie nie wiadomo, czy Nvidia faktycznie pracuje nad nowymi kartami graficznymi. Informacja o GeForce GTX 1660 Super nie została oficjalnie potwierdzona przez producenta, dlatego należy do niej podchodzić z dystansem.

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z GOL-em związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej