Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 9 sierpnia 2020, 11:44

autor: qjin

Nvidia GeForce RTX 3000 – prawdopodobna data oficjalnej zapowiedzi

Najnowsze plotki ujawniły datę oficjalnej zapowiedzi kart graficznych Nvidia GeForce RTX 3000. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, dojdzie do niej w przyszłym miesiącu.

Nvidia GeForce RTX 3000 – prawdopodobna data oficjalnej zapowiedzi - ilustracja #1
Wygląda na to, że oficjalna zapowiedź kart graficznych Nvidia GeForce RTX 3000 tuż za rogiem.

Od miesięcy mówi się o tym, że pierwsze karty graficzne Nvidia Ampere zadebiutują we wrześniu bieżącego roku. Tak też sugeruje najświeższa plotka, według której oficjalna zapowiedź układów GeForce RTX 3000 nastąpi 9 września. Pochodzi ona z serwisu Gamers Nexus, który uzyskał te informacje od producentów kart graficznych będących partnerami biznesowymi „zielonych”. Prawdopodobnie tego samego dnia nie tylko poznamy specyfikację, datę sklepowej premiery i cenę sugerowaną topowych modeli, ale powinna wystartować również przedsprzedaż referencyjnych układów (tzw. Founders Edition).

Według wcześniejszych, nieoficjalnych doniesień we wrześniu do sprzedaży trafią jedynie karty GeForce RTX 3080 Ti i GeForce RTX 3080. Powinny one pojawić się na rynku 17 września, nieco ponad tydzień po oficjalnej zapowiedzi. GeForce RTX 3070 i GeForce RTX 3060 będzie można kupić kilka tygodni później – odpowiednio w październiku i listopadzie bieżącego roku. Nie są to jednak potwierdzone informacje, więc należy traktować je z przymrużeniem oka.

Nvidia GeForce RTX 3000 – prawdopodobna data oficjalnej zapowiedzi - ilustracja #2
Poszczególne modele kart GeForce RTX 3000 mają pojawiać się na rynku w kilkutygodniowych odstępach.

Testów wydajności w niezależnych serwisach powinniśmy spodziewać się w okolicy premiery sklepowej omawianych kart graficznych. Producenci podobno zaczynają już planować przydział egzemplarzy recenzenckich, których wysyłka nastąpi w ciągu kilku tygodni. Modele GeForce RTX 3000 od zewnętrznych partnerów firmy Nvidia pojawią się na rynku po wydaniu Founders Edition, czyli na przełomie września i października w przypadku GeForce RTX 3080 Ti i GeForce RTX 3080. Z przecieków dotyczących wydajności układów Ampere wynika, że jest na co czekać.