Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość sprzęt i soft 14 stycznia 2018, 18:10

autor: Ender

Nintendo nie jest zainteresowane technologią VR oraz 4K

Przedstawiciel Nintendo potwierdził, że gigant z Kioto nie jest zainteresowany technologią wirtualnej rzeczywistości ani wsparciem dla ekranów 4K. Spółka opiera bowiem swoją strategię na podążaniu własną ścieżką i oferowaniu graczom unikalnych rozwiązań, które niekoniecznie odpowiadają najnowszym trendom.

Obecnie największymi nowinkami, na których skupia się konsolowa branża gier, są rzeczywistość wirtualna, a także wsparcie dla rozdzielczości 4K. W rozmowie z witryną Les Numériques, Philippe Lavoué, przedstawiciel francuskiego oddziału Nintendo, odniósł się do przyszłości obu technologii w jego firmie. Nie powinno być dla nas dużym zaskoczeniem to, że podchodzi on do nich bardzo sceptycznie. Według Lavoué, VR pozostanie niszą i raczej nie zdobędzie popularności wśród przeciętnych konsumentów, ponieważ na jego drodze stoi zbyt wiele przeszkód (cena, wygoda użytkowania, skomplikowana kalibracja i obsługa itd.). Podobnie sprawa ma wyglądać w przypadku ekranów 4K, które obecnie posiada tylko drobny ułamek graczy. Inwestowanie w 4K mija się więc w tym przypadku z celem jaki stawia sobie firma. Reprezentant japońskiej spółki stwierdził także, że konkurencja na rynku jest ostra, a rywale znacznie silniejsi. Jeśli Nintendo miałoby podążać ich śladami, przegrałoby z kretesem. Zamiast gonić więc za gorącymi trendami producent chce oferować swoim klientom coś zupełnie innego.

Nie od dziś wiadomo, że w branży gier Nintendo podążą własną drogą, z rzadka tylko oglądając się na to, co wyczynia konkurencja. Ma to oczywiście swoje dobre i złe strony. Konsole japońskiego giganta oferują unikalne opcje i rozwiązania techniczne, które, jak w przypadku Wii czy Switcha, przyczyniają się do ich ogromnego komercyjnego sukcesu. Z drugiej strony, platformy producenta często pozostają daleko w tyle, jeżeli chodzi o możliwości technologiczne, które od dawna posiadają najwięksi rywale firmy. Nintendo jako ostatnie zaadaptowało np. wsparcie dla obrazu HD, a także w ślamazarnym tempie rozbudowuje swoją infrastrukturę sieciową, która obecne nadal nie jest w stanie dorównać temu, co lata temu Microsoft oraz Sony oferowały na Xboksie 360 i PlayStation 3.

Nintendo Switch jest świetnym realizacją długofalowej strategii Nintendo, polegającej na niepodążaniu bezpośrednio za konkurencją - Nintendo nie jest zainteresowane technologią VR oraz 4K - wiadomość - 2018-01-15
Nintendo Switch jest świetnym realizacją długofalowej strategii Nintendo, polegającej na niepodążaniu bezpośrednio za konkurencją
  1. Oficjalna strona Nintendo
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.