Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 29 lutego 2020, 13:30

autor: Froozyy

Najnowsze sterowniki AMD naprawiają część ostatnich problemów

Nowa wersja sterowników Radeon Software Adrenalin 2020 Edition (20.2.2) naprawia część problemów, z którymi borykali się ostatnio użytkownicy kart graficznych „czerwonych”. Niestety, zawieszanie się sprzętu nadal może występować w niektórych przypadkach.

Część problemów z Radeonami została rozwiązana. - Najnowsze sterowniki AMD naprawiają część ostatnich problemów - wiadomość - 2020-03-01
Część problemów z Radeonami została rozwiązana.

W połowie lutego pisaliśmy o problemach, z którymi musieli mierzyć się użytkownicy kart graficznych z serii Radeon RX 5000. Najczęściej poruszaną kwestią było wtedy wieszanie się komputera - pojawianie się czarnego ekranu, który wymuszał restart peceta. Według ekspertów z kanału Hardware Unboxed problemy dotyczyły nawet połowy użytkowników. AMD w końcu wypuściło nową wersję sterowników Radeon Software Adrenalin 2020 Edition (20.2.2), która naprawia część tych błędów. Okazuje się jednak, że mimo aktualizacji zawieszanie się sprzętu ciągle występuje u niektórych użytkowników (podajemy za serwisem PC Gamer).

AMD twierdzi, że zdaje sobie sprawę z nadal pojawiających się problemów i będzie monitorować napływające raporty, aby jak najszybciej rozwiązać pozostałe niedogodności. Deweloperzy poinformowali również, że część z nich może być rozwiązana poprzez wyłączenie technologii Enhanced Sync w profilu użytkownika (przynajmniej do czasu oficjalnego pozbycia się błędów).

Technologia Enhanced Sync, gdy jest włączona przy niektórych grach i konfiguracjach systemu, może powodować pojawianie się czarnego ekranu. Funkcja ta została tymczasowo wyłączona w profilu „Gaming”, a ci, którzy nadal mają ją uruchomioną i pojawiają się u nich problemy z zawieszaniem sprzętu, powinni dezaktywować ją ręcznie.

Dokładną listę zmian, które wprowadziła aktualizacja Radeon Software Adrenalin 2020 Edition (20.2.2), znajdziecie pod tym adresem.