Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 1 kwietnia 2017, 10:46

autor: Góral

Mad Catz ogłasza upadłość

Firma Mad Catz poinformowała wczoraj, że 30 marca złożyła wniosek o upadłość. Popularnemu producentowi sprzętu dla graczy nie udało się wyjść z dołka finansowego i po 28 latach kończy swoją działalność.

Firma Mad Catz poinformowała (zrobiła to wczoraj, więc to nie jest żart), że 30 marca złożyła wniosek o upadłość zwany „chapter 7”. Oznacza to, że popularny producent sprzętu dla graczy nie zamierza przeprowadzić reorganizacji – zamiast tego zostanie po prostu zamknięty. Wszyscy dyrektorzy i pozostałe osoby mające wpływ na działalność firmy zrezygnowali z pracy dwa dni temu.

W 2016 roku firma powołała specjalną komisję, której zadaniem miało być sprawdzenie możliwości wyjścia z dołka finansowego. Pod uwagę brano nawet sprzedaż całego interesu. Ponadto zatrudniono doradcę finansowego, który miał pomóc w całej operacji. Niestety pomimo wdrożonych zmian do działalności, ostatecznie nie udało się naprawić kiepskiej sytuacji, a efekty porażki oglądamy dzisiaj.

Mad Catz ogłasza upadłość - ilustracja #1

Nie wiadomo, w czym dokładnie leżał problem, ale mówi się, że porażka Rock Band 4 była gwoździem do trumny. Mad Catz pomagało w projektowaniu instrumentów do gry studia Harmonix oraz współpracowało przy ich dystrybucji i sprzedaży. Sprzęt nie cieszył się jednak wielkim zainteresowaniem i nie pomógł dźwignąć się firmie z dołka, a dodatkowo wykopał pod nią jeszcze większą dziurę.

Mad Catz zostało założone w 1989 roku. Firma od początku działalności skupiała się na produkcji akcesoriów dla graczy – czasami były to dedykowane konkretnym grom kontrolery, a czasami uniwersalne pady, klawiatury, myszki itd.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.