Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 8 sierpnia 2012, 11:20

autor: sathorn

Konsola Ouya ze wsparciem dla XBMC i TuneIn. Pokazano projekty designu

Na kickstarterowej stronie konsoli Ouya udostępniono nowe informacje na jej temat, w tym także projekty designu. Ciężko uwierzyć, że urządzenie, powstające dzięki pomocy finansowej społeczności graczy, będzie tak małe.

Wraz ze zbliżającym się końcem kickstarterowej akcji zbiórki pieniędzy na, działającą pod kontrolą systemu operacyjnego Android, konsolę Ouya, jej twórcy ujawniają kolejne szczegóły dotyczące swojego sprzętu. Udostępniono także projekty, które pokazują jak najprawdopodobniej będzie wyglądać konsola i jej kontroler.

Ouya faktycznie będzie malutka i inne wieści o nadchodzącej konsoli - ilustracja #1

Zgodnie z zapowiedziami, Ouya jest naprawdę mała. Urządzenie można by bez problemu zmieścić w dużej kieszeni spodni. Porównanie jej do standardowych rozmiarów kostki Rubika okazało się być nieprzesadzone, choć pamiętajmy, że póki co, wciąż to tylko projekt. Minie jeszcze sporo czasu, zanim Ouya wejdzie do sprzedaży, a do tego czasu wiele może się zmienić.

Co będzie siedziało w OUYA?

  • Czterordzenowy procesor Tegra3
  • 1GB RAM
  • 8GB pamięci flash
  • Złącze HDMI
  • Bluetooth LE 4.0

Kontroler prezentuje się znajomo – skojarzenie go z padem do Xboksa 360 nie jest błędne, chociaż wyróżnia się bardziej obłym kształtem. Warto odnotować pewien smaczek. Wcześniej przyciski po prawej stronie były wyróżnione tylko kolorami. Obecnie, po sugestiach internetowej społeczności, poza barwą wyróżniają się literkami „O”, „U”, „Y”, „A”.

Ouya faktycznie będzie malutka i inne wieści o nadchodzącej konsoli - ilustracja #2

Nadchodząca konsola otrzyma także daleko idącą integrację z XBMC, otwartym odtwarzaczem multimedialnym. Drugim partnerem, jakiego pozyskano jest TuneIn, aplikacja, która pozwala na darmowe odsłuchiwanie stacji radiowych niemal na całym świecie. Zdaje się, że twórcy Ouya bardzo mocno wzięli sobie do serca konieczność zachowania „open-source’owego” charakteru swojej platformy.

Zbiórka pieniędzy na konsolę Ouya należy do najgłośniejszych w popularnym serwisie Kickstarter. W czasie publikacji tej wiadomości do końca akcji zostało 19 godzin, a użytkownicy przekazali ponad 7,5 miliona dolarów. Warto zauważyć, że inicjatorzy zbiórki za cel obrali sobie minimum 950 000 dolarów – zainteresowanie Ouya musiało być zaskoczeniem nawet dla pomysłodawców projektu.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.