Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 5 stycznia 2017, 12:49

autor: Góral

HTC zapowiedziało Vive Tracker i Deluxe Audio Strap

Podczas targów CES 2017 firma HTC zapowiedziała dwa nowe gadżety dla swoich gogli rzeczywistości wirtualnej. Vive Tracker będzie specjalną przystawką pozwalającą śledzić ruchy zwykłych przedmiotów, a Deluxe Audio Strap paskiem ze słuchawkami.

HTC Vive powszechnie uważany jest za najlepsze dostępne obecnie urządzenie wirtualnej rzeczywistości. Producent nie ustaje jednak w staraniach, by uczynić je jeszcze lepszym. Podczas CES 2017 doczekaliśmy się zapowiedzi gadżetu nazwanego Vive Tracker. Będzie to specjalna przystawka pozwalająca śledzić ruchy zwykłych przedmiotów, np. kija golfowego czy rakiety tenisowej. Nietrudno się domyślić, że urządzenie przyda się przy rozmaitych produkcjach – od tytułów sportowych, aż po strzelanki, w końcu kto nam zabroni trzymać w rękach np. zabawkowy karabin? Vive Tracker będzie niewielki, bo mierzyć ma około 10 cm. Ma być też łatwy w montażu, a bateria wytrzyma około 6 godzin zabawy. Premiera sprzętu odbędzie się w drugim kwartale bieżącego roku, ale nie wiadomo jeszcze ile przyjdzie nam za niego zapłacić.

Na powyższym zwiastunie zaprezentowano także Vive Deluxe Audio Strap, czyli specjalny zestaw zastępujący standardowy „pasek” służący do zakładania gogli na głowę. Będzie on wyposażony w słuchawki, umożliwiające dostosowanie ich położenia. Cena i dokładny termin premiery nie jest znany, ale podobnie jak Vive Tracker, tak i ten gadżet ukaże się w drugim kwartale bieżącego roku.

Vive Deluxe Audio Strap. - HTC zapowiedziało Vive Tracker i Deluxe Audio Strap - wiadomość - 2017-01-05
Vive Deluxe Audio Strap.
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.