Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 7 sierpnia 2018, 15:55

autor: Osti

Google publikuje Android 9.0 Pie

Google zaprezentowało oficjalnie kolejną wersję swojego systemu. Android 9.0 otrzymał przydomek „Pie” i już mogą go pobierać użytkownicy smartfonów Pixel.

Android 9.0 nazwany został Pie, jego testy już się zakończyły i jest gotowy, by trafiać na smartfony. Na początek pobierać mogą go naturalnie właściciele telefonów z serii Google Pixel.

Użytkownicy „Pikseli” już mogą aktualizować systemy do Androida 9.0 Pie. - Google publikuje Android 9.0 Pie - wiadomość - 2018-08-07
Użytkownicy „Pikseli” już mogą aktualizować systemy do Androida 9.0 Pie.

Nową wersję systemu mogą pobierać już teraz właściciele Google Pixel, Pixel XL, Google Pixel 2 i Pixel 2 XL. Prawdopodobnie jeszcze tej jesieni aktualizację otrzymają użytkownicy korzystający z innych urządzeń, którzy brali udział w testach beta. Aktualizację do Androida 9.0 w pierwszej kolejności otrzymają również wszystkie smartfony, które działają na czystej wersji systemu, w ramach programu Android One. Google zapewnia, że Androida Pie do końca jesieni dostaną smartfony: Essential Phone, Nokia 7 plus, OnePlus 6, Oppo R15 Pro, Sony Xperia XZ2, Vivo X21UD, Vivo X21, Xiaomi Mi Mix 2S.

Google podkreśla, że wiele nowych funkcji Androida jest ściśle związanych z uczeniem maszynowym i szeroko rozumianą sztuczną inteligencją. Android Pie ma rozpoznawać nawyki użytkownika, co przyspieszy korzystanie ze smartfona. System będzie także sugerować wykonanie kolejnych akcji, co ma działać analogicznie do słownika w klawiaturze. W interfejsie pojawią się nowe przyciski, których zawartość będzie generowana na podstawie dotychczasowych akcji.

A czy Ty masz już ciasto w swoim smartfonie? - Google publikuje Android 9.0 Pie - wiadomość - 2018-08-07
A czy Ty masz już ciasto w swoim smartfonie?

W Androidzie 9 pojawi się funkcja zliczająca czas, jaki użytkownik poświęca na korzystanie z poszczególnych aplikacji. Będzie można go też limitować.

System wprowadzi funkcję o nazwie Adaptive Battery. Smartfony będą na bieżąco uczyć się przyzwyczajeń użytkownika, by na tej podstawie lepiej zarządzać energią. Mowa na przykład o nadawaniu priorytetów najchętniej używanym aplikacjom o wybranych porach dnia. Android 9.0 będzie się także na bieżąco uczyć zmian ustawień, które wprowadza użytkownik.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.