Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 7 sierpnia 2018, 15:55

autor: Osti

Google publikuje Android 9.0 Pie

Google zaprezentowało oficjalnie kolejną wersję swojego systemu. Android 9.0 otrzymał przydomek „Pie” i już mogą go pobierać użytkownicy smartfonów Pixel.

Android 9.0 nazwany został Pie, jego testy już się zakończyły i jest gotowy, by trafiać na smartfony. Na początek pobierać mogą go naturalnie właściciele telefonów z serii Google Pixel.

Użytkownicy „Pikseli” już mogą aktualizować systemy do Androida 9.0 Pie. - Google publikuje Android 9.0 Pie - wiadomość - 2018-08-07
Użytkownicy „Pikseli” już mogą aktualizować systemy do Androida 9.0 Pie.

Nową wersję systemu mogą pobierać już teraz właściciele Google Pixel, Pixel XL, Google Pixel 2 i Pixel 2 XL. Prawdopodobnie jeszcze tej jesieni aktualizację otrzymają użytkownicy korzystający z innych urządzeń, którzy brali udział w testach beta. Aktualizację do Androida 9.0 w pierwszej kolejności otrzymają również wszystkie smartfony, które działają na czystej wersji systemu, w ramach programu Android One. Google zapewnia, że Androida Pie do końca jesieni dostaną smartfony: Essential Phone, Nokia 7 plus, OnePlus 6, Oppo R15 Pro, Sony Xperia XZ2, Vivo X21UD, Vivo X21, Xiaomi Mi Mix 2S.

Google podkreśla, że wiele nowych funkcji Androida jest ściśle związanych z uczeniem maszynowym i szeroko rozumianą sztuczną inteligencją. Android Pie ma rozpoznawać nawyki użytkownika, co przyspieszy korzystanie ze smartfona. System będzie także sugerować wykonanie kolejnych akcji, co ma działać analogicznie do słownika w klawiaturze. W interfejsie pojawią się nowe przyciski, których zawartość będzie generowana na podstawie dotychczasowych akcji.

A czy Ty masz już ciasto w swoim smartfonie? - Google publikuje Android 9.0 Pie - wiadomość - 2018-08-07
A czy Ty masz już ciasto w swoim smartfonie?

W Androidzie 9 pojawi się funkcja zliczająca czas, jaki użytkownik poświęca na korzystanie z poszczególnych aplikacji. Będzie można go też limitować.

System wprowadzi funkcję o nazwie Adaptive Battery. Smartfony będą na bieżąco uczyć się przyzwyczajeń użytkownika, by na tej podstawie lepiej zarządzać energią. Mowa na przykład o nadawaniu priorytetów najchętniej używanym aplikacjom o wybranych porach dnia. Android 9.0 będzie się także na bieżąco uczyć zmian ustawień, które wprowadza użytkownik.