Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 3 maja 2019, 12:15

autor: ElMundo

Google pozwoli usunąć historię przeglądania oraz lokalizacji

Google zamierza wprowadzić zmiany, które pozwolą użytkownikom usług tego producenta na automatyczne usuwanie historii przeglądania internetu oraz naszych lokalizacji.

Google pozwoli usunąć historię przeglądania oraz lokalizacji - ilustracja #1

Koncern Google niebawem wprowadzi w życie zmiany, które pozwolą na lepszą ochronę naszej prywatności. Gigant z Mountain View udostępni swoim użytkownikom możliwość automatycznego usuwania danych o historii przeglądania stron internetowych, a także informacji o lokalizacji oraz pokonanych trasach za pośrednictwem serwisu Google Maps.

Osoby posiadające konto w usługach Google będą mogli wybrać dwa terminy, po których wspomniane dane zostaną bezpowrotnie usunięte z bazy firmy – będą to: trzy lub osiemnaście miesięcy. Taka możliwość powinna pojawić się w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Koncern z Mountain View zaznacza, że cały czas aktywne będą narzędzia dostępne dotychczas w ustawieniach konta Google, pozwalające na własnoręczne skasowanie tych prywatnych informacji. Jak zaznaczają przedstawiciele firmy, takie rozwiązanie jest odpowiedzią na apele mówiące o konieczności bardziej aktywnej ochrony prywatności użytkowników.

Nie da się jednak ukryć, że działania Google są ukłonem zarówno w stronę użytkowników, jak i międzynarodowych instytucji, które bacznie przyglądają się działalności tego przedsiębiorstwa. Warto bowiem pamiętać, że na początku 2019 roku koncern otrzymał od francuskiego Urzędu Ochrony Danych Osobowych karę w wysokości 50 milionów euro za nieprzestrzeganie europejskiego rozporządzenia o ochronie danych (tzw. RODO).

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.