Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 22 października 2021, 13:50

Będzie taniej? Google obniża o połowę prowizję od subskrypcji

Mniejsze prowizje od opłat w aplikacjach w sklepie Play na Androidzie – taką decyzję podjęło Google. Dotyczy to deweloperów, ale mogą na tym skorzystać także klienci.

W SKRÓCIE:
  • Niższe prowizje za sprzedaż subskrypcji w aplikacjach Google Play – dotyczy to deweloperów, ale możliwe, że skorzystają wszyscy.

Google podjęło decyzję o obniżeniu swojej prowizji od subskrypcji w aplikacjach na Androidzie. Dotyczy to twórców płatnego oprogramowania korzystającego z systemu subskrypcji, w którym od zakupów w aplikacji firma Google pobierała opłatę. Teraz zmaleje ona o połowę i możliwe, że poskutkuje to tańszymi płatnościami w aplikacjach.

Według Google 3% deweloperów w sklepie Play oferuje płatne oprogramowanie. Do tej pory zakup subskrypcji w aplikacji był obłożony 30% prowizją przez pierwszy rok (potem spadała ona do 15%). Od 1 stycznia 2022 roku prowizja zmaleje do stałych 15%. Twórcy objęci programami w rodzaju Play Media Experience mogą jeszcze bardziej obniżyć koszty. Zainteresowanych obecnymi opłatami i warunkami zapraszam tutaj.

Tak jak każda osoba uczy się w inny sposób, tak samo każdy deweloper jest inny. Cieszymy się, że Google kontynuuje współpracę z ekosystemem, aby znaleźć modele, które działają zarówno dla deweloperów, jak i platformy. Ta obniżka opłat subskrypcji pomoże Duolingo rozwijać naszą misję powszechnie dostępnej nauki języków obcych – jeden z założycieli i CEO Duolingo Luis von Ahn.

Sposób dystrybucji aplikacji na Androidzie od początku był bardziej otwarty niż na innych platformach mobilnych. I dodatkowo darmowy – twórcy bezpłatnych programów mogą je publikować bez opłat, w przeciwieństwie do wielu innych systemów, np. App Store na iOS, który posiada stałe abonamenty.

Będzie taniej? Google obniża o połowę prowizję od subskrypcji - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.