Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 6 czerwca 2020, 18:45

GeForce RTX 3080 - tak może wyglądać nowa karta Nvidii

W sieci pojawiły się zdjęcia rzekomo przedstawiające nadchodzącą kartę graficzną spod szyldu Nvidii. Czy tak będzie wyglądał GeForce RTX 3080?

GeForce RTX 3080 - tak może wyglądać nowa karta Nvidii - ilustracja #1
Podejrzewa się, że karta obecna na zdjęciu pochodzi z edycji Founders.

Na forum ChipHell pojawiły się zdjęcia, które według autora przedstawiają kartę GeForce RTX 3080. Już na początku roku wspominaliśmy o przeciekach dotyczących specyfikacji urządzeń RTX 3080 i 3070. Czy kolejne wycieki dotyczące nadchodzącej grafiki dla graczy od Nvidii zwiastują jej niedaleką premierę?

GeForce RTX 3080 - tak może wyglądać nowa karta Nvidii - ilustracja #2
Przód omawianej karty grafiki (fot. TechPowerUp)

Na obecnej na zdjęciu karcie znajdziemy dwa wentylatory, przy czym każdy z nich zamieszczony jest po przeciwnej stronie urządzenia. O chłodzenie dba również radiator, który został w tym projekcie specyficznie zakrzywiony, zapewne w celu poprawy przepływu powietrza, przy czym pomaga również nietypowo zaprojektowana płytka drukowana (PCB). Z tyłu urządzenia łatwo zauważyć wycięcie w kształcie litery V. Taki zabieg pozwolił twórcom na zaoszczędzenie miejsca i odpowiednie umieszczenie wentylatora. Jeśli chodzi o sam wygląd, kolor karty nie jest niebieski - to jedynie folia.

GeForce RTX 3080 - tak może wyglądać nowa karta Nvidii - ilustracja #3
Tył prezentowanej karty graficznej (fot. TechPowerUp)

Warto pamiętać, że jest to nieoficjalna informacja, dlatego należy zachować dozę dystansu. Niemniej jeśli mielibyśmy stwierdzić, że zdjęcia są prawdziwe, najpewniej karta o takich walorach wizualnych pochodziłaby z edycji Founders, co oznaczałoby również wyższy koszt w stosunku do standardowej wersji. Żeby dowiedzieć się więcej na temat nowych kart Nvidii opartych o architekturę Ampere, pozostaje nam jedynie czekać.