Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 26 września 2019, 11:29

GeForce GTX 1660 Super może trafić na rynek za kilka tygodni

Serwis VideoCardz donosi, że Nvidia może szykować się do premiery kolejnej karty graficznej - GeForce’a GTX 1660 Super. Układ miałby zadebiutować w październiku i posiadać szybką pamięć GDDR6.

Kolejny układ Nvidii trafi na rynek? - GeForce GTX 1660 Super może trafić na rynek za kilka tygodni - wiadomość - 2019-09-26
Kolejny układ Nvidii trafi na rynek?

Serwis VideoCardz donosi, że niedługo możemy doczekać się debiutu kolejnej karty graficznej koncernu Nvidia - chodzi o GeForce’a GTX 1660 Super, o którym donosiliśmy już na początku września. Redaktorzy portalu powołują się przy tym na anonimowe źródła w firmie ASUS, która, jak wiadomo, zajmuje się produkowaniem niereferencyjnych wersji układów „zielonych” - inżynierzy podobno pracują nad modelami z popularnych linii Dual Evo, Phoenix oraz Tuf3. Produkty miałyby trafić na rynek w październiku.

Czym będzie GTX 1660 Super? Model podobno ma wykorzystać ten sam chipset, który znajdziemy w normalnym wariancie GeForce’a GTX 1660. Różnica polega na tym, że zamiast pamięci GDDR5 o przepustowości 8 Gbps, konstrukcja będzie posiadała 6 GB zdecydowanie szybszego VRAM-u GDDR6, z osiągami na poziomie 14 Gbps (oznaczałoby to, że otrzyma nieco lepsze kości od obecnego na rynku układu GeForce GTX 1660 Ti).

Firma Nvidia na razie nie potwierdziła tych doniesień, dlatego też sugerujemy traktować je z pewną dozą ostrożności.

  1. Nvidia – strona oficjalna