Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 17 października 2013, 11:20

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

castAR - okulary holograficzne ufundowane w kilka dni

Firma Technical Illusions, która kilka dni temu rozpoczęła zbiórkę pieniędzy na okulary holograficzne, zebrała już minimalną kwotę, wynoszącą 400 tys. dolarów.

Okulary castAR posiadają dwa projektory. - castAR - okulary holograficzne ufundowane w kilka dni - wiadomość - 2013-10-17
Okulary castAR posiadają dwa projektory.

Zaledwie dwa dni temu informowaliśmy o holograficznych okularach castAR, na które firma Technical Illusions potrzebowała 400 tys. dolarów. Po pieniądze zgłoszono się na Kickstartera, a projekt natychmiast spodobał się wielu osobom i po kilku dniach udało się zebrać wymaganą kwotę.

Obecnie licznik akcji wskazuje już blisko 450 tys. dolarów, a do końca zbiórki pozostało aż 28 dni. Można więc śmiało zakładać, że urządzenie dotrze do kolejnych progów kwotowych. Ujawniono dwa z nich – 600 tys. dolarów i 800 tys. dolarów. Po ich osiągnięciu twórcy dodadzą chociażby mikrofon do okularów, narzędzia do tworzenia lochów (przy wykorzystaniu kontrolera Magic Wand i technologii RFID Tracking Grid, służącej do śledzenia i identyfikowania, np. figurek), czy też słuchawki.

Przy okazji można przypomnieć o co w ogóle chodzi z tymi okularami. Będzie to gadżet wyposażony w dwa projektory, które wyświetlą na specjalnej powierzchni trójwymiarowy hologram gry. Komercyjna premiera castAR nastąpi we wrześniu 2014 roku. Można sobie jednak zaklepać wcześniejszy dostęp do prototypu i wersji deweloperskich, aczkolwiek taki przywilej kosztuje znacznie więcej pieniędzy. Podstawowy zestaw z urządzeniem i matą wyceniono na 189 dolarów (około 583 zł).