Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 15 stycznia 2019, 11:07

autor: ElMundo

AMD wyprodukuje zaledwie 5 tysięcy Radeonów 7?

Bardzo interesujące, choć nieoficjalne, informacje dochodzą do nas z centrali AMD – wiele wskazuje na to, że zaprezentowany kilka dni temu układ graficzny trafi na rynek w bardzo limitowanej liczbie.

AMD wyprodukuje zaledwie 5000 Radeonów 7? - ilustracja #1

Prezentacja Radeona VII podczas targów CES 2019 była zdecydowanie najistotniejszym wydarzeniem konferencji AMD – układ mający konkurować z GeForce RTX 2080 powinien trafić do sprzedaży w przyszłym miesiącu, ale nieoficjalne informacje mówią o tym, że jego kupno może być dość kłopotliwe.

Źródła zbliżone do fabryk współpracujących z obozem „czerwonych” mówią, że firma wyda swój najnowszy układ w bardzo limitowanej liczbie 5000 sztuk. Jest to związane z faktem, że koncern ma tracić pieniądze na każdym sprzedanym układzie graficznym – z tego też powodu pod względem architektury Radeon VII bazuje na modelu Radeon Instinct MI50, który jest dedykowany stacjom roboczym, by zminimalizować koszty produkcji.

To może także oznaczać, że najprawdopodobniej nie powstaną wersje tego układu stworzone przez zewnętrznych partnerów, czyli tzw. podmioty AiB. Trzeba przyznać, że to dość zaskakująca informacja, bowiem Radeon VII był zapowiadany na targach z naprawdę dużą pompą i wydawało się, że będzie to motor napędowy działki kart graficznych oferowanych przez ten koncern. Sytuacja może jednak wyglądać nieco inaczej, co przypuszczalnie oznacza, że firma chce mocniej zaatakować rynek wraz z premierą układów AMD Navi, które mogłyby pojawić się w połowie tego roku.