Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 9 sierpnia 2013, 09:58

autor: luckie

Amazon stworzy konsolę z systemem Android

Właściciel sklepów Amazon zamierza wypuścić konsolę działającą na systemie Android. Urządzenie ma zapewniać dostęp do biblioteki gier i aplikacji udostępnianych przez Amazon i posiadać własny kontroler.

Rynek konsol na Androidzie zyska nowego gracza - Amazon stworzy konsolę z systemem Android - wiadomość - 2013-08-09
Rynek konsol na Androidzie zyska nowego gracza
Konsola Amazonu
  1. Urządzenie oparte na systemie Android
  2. Dedykowany kontroler
  3. Premiera w tym roku, prawdopodobnie przed końcem listopada

Serwis Game Informer dowiedział się, że firma Amazon pracuje nad własną konsolą opartą na systemie Android. Ma się ona znaleźć w sprzedaży jeszcze w tym roku. Najprawdopodobniej stanie się to przed Czarnym Piątkiem, nieodłącznie związanym z zakupowym szaleństwem w USA, który w 2013 roku wypada 29 listopada.

Jeśli chodzi o gry, androidowa konsola Amazonu bazować ma na tytułach dostępnych w firmowym sklepie z aplikacjami. Jak donosi Game Informer, urządzenie będzie posiadać dedykowany kontroler, choć nie podano szczegółów na ten temat.

Podobny pomysł mieli twórcy ufundowanej na Kickstarterze konsoli Ouya. Sukces crowdfundingowy nie przełożył się jednak na równie spektakularne wyniki. Z drugiej strony, właściciel ogólnoświatowej sieci sklepów internetowych, mogący pochwalić się sukcesami pokroju tableta Kindle Fire, może okazać się poważnym zawodnikiem na rynku androidowych konsol. Zobaczymy, co z tego wyniknie.