Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Połącz trzy elementy - Gry Strategiczne

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku strategiczne o tematyce połącz trzy elementy ułożone według popularności.

Gry strategiczne. Gatunek gier, w których zwycięstwo uzależnione jest od strategii i taktyki, jaką obierze gracz. Głównym zadaniem w tych grach jest odpowiednie dowodzenie podległymi zasobami (oddziałami wojskowymi, pracownikami cywilnymi etc.), aby pokonać przeciwnika lub osiągnięć inny wyznaczony cel. Rozgrywka może być prowadzona w turach lub w czasie rzeczywistym (RTS – Real-time strategy). Gatunek ten reprezentują także różnego rodzaju gry ekonomiczne i tzw. tycoony.

Strategiczne
połącz trzy elementy
Czas
PC
PC Windows1
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 41
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft XBOX ONE1
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android1Apple iOS1
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch1
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
Więcej
Mniej
Ironcast
Ironcast

Strategiczne 26 marca 2015

Utrzymana w steampunkowej stylistyce turowa gra strategiczna, inspirowana mechaniką serii Puzzle Quest oraz twórczością takich pisarzy, jak Herbert Wells i Juliusz Verne. Akcja gry toczy się w alternatywnej rzeczywistości wiktoriańskiej Anglii, która pochłonięta jest trwającą od dekady wojną z Francją. Kiedy szala zwycięstwa zaczyna przechylać się na stronę przeciwnika, utworzone zostaje prywatne stowarzyszenie, którego celem jest produkcja nowoczesnych mechów bojowych. Zabawa polega na rozgrywaniu kolejnych potyczek, wykorzystujących mechanikę gier logicznych z gatunku „match-3”. Podczas każdej tury gracze mogą dokonać max. 3 dopasowań, usuwając z planszy elementy symbolizujące np. gotówkę, amunicję, energię, naprawy i system chłodzenia mecha. Te z kolei wykorzystujemy do wzmacniania naszych maszyn bojowych i aktywacji rozmaitych zdolności specjalnych. Kampanie w grze generowane są losowo, a ich celem jest każdorazowo odparcie oddziałów francuskich oraz finałowa walka z bossem.

PCPS4XONESwitch

Stellar: Galaxy Commander
Stellar: Galaxy Commander

Strategiczne 10 lipca 2017

Stellar: Galaxy Commander to opracowana przez studio King kosmiczna strategia bitewna korzystająca z modelu darmowego z mikropłatnościami. Zabawa sprowadza się do toczenia turowych starć przeciw wrogiej armadzie statków kosmicznych. Ekran zajmują dwie podzielone na kwadraty plansze, po jednej na każdą stronę konfliktu. Wrzucane są na nie losowo jednostki, a naszym zadaniem jest takie nimi manipulowanie, aby wzorem gier logicznych typu match-3 utworzyć linie przynajmniej trzech tego samego rodzaju. Pozwala to kilku statkom połączyć się w jeden, znacznie potężniejszy, a jego rodzaj zależy od tego, w jaki sposób dokonaliśmy połączenia. Bitwę wygrywa ten, kto zniszczy główną jednostkę dowodząca, znajdującą się w tylnych szeregach. Gra koncentruje się na multiplayerowych potyczkach PvP (przeciwko innym użytkownikom), ale pozwala także na rywalizację ze sztuczną inteligencją. Zabawę urozmaica system gromadzenia bohaterów ze specjalnymi zdolnościami.

ANDiOS