Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Słowne - Gry RPG

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku rpg o tematyce słowne ułożone według popularności.

RPG. Gatunek gier, w skład którego wchodzą wszelkie produkcje z przeważającą liczbą elementów rozwoju prowadzonego bohatera (bądź grupy bohaterów) i rozbudowanych statystykach postaci, a także cechujące się wielowątkową fabułą i wielowątkowymi questami. Zaliczmy do niej zarówno klasyczne gry RPG bazujące na walce turowej i zasadach rodem z "papierowych gier RPG" (Baldur's Gate, Fallout), jak i RPG akcji z dynamiczną walką toczoną w czasie rzeczywistym (seria Gothic) oraz jRPG, czyli bardzo charakterystyczne tytuły bazujące na stylistyce i kulturze państw dalekiego wschodu, w tym anime i mandze (cykle Final Fantasy i Kingdom Hearts).

RPG
słowne
PC
PC Windows1
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 41
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita1
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S
Microsoft XBOX ONE1
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android1 Apple iOS1 Windows Phone1
Nintendo
Nintendo Switch1
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
Spellspire
Spellspire

RPG 26 września 2014

Produkcja typu RPG akcji, w której zadaniem gracza jest dotarcie na szczyt tytułowej iglicy skrywającej liczne sekrety i niebezpieczeństwa. Tytuł odznacza się oryginalnym systemem walki – przed rozpoczęciem każdego etapu gra losuje litery, z których w trakcie potyczek układamy słowa; im dłuższy zwrot ułożymy, tym większe obrażenia zadamy przeciwnikowi.

PCPS4XONESwitchANDiOSWPPSV