Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Prey - seria gier

Prey
Prey

Akcji 5 maja 2017

Następca osadzonej w realiach science fiction, bestsellerowej strzelaniny FPS z 2006 roku. Po perturbacjach, będących swoistą zmorą cyklu, stworzenie gry zlecono Arkane Studios, znanemu głównie za sprawą serii Dishonored. Nie jest to typowa kontynuacja, a raczej swoisty reboot pierwowzoru; obie gry łączy w zasadzie jedynie konwencja gatunkowa i konieczność samotnej walki z Obcymi na pokładzie zawieszonej w kosmicznej pustce stacji. Bohaterem gry jest Morgan Yu – w zależności od wyboru grającego, kobieta lub mężczyzna – będący(a) częścią projektu naukowego, mającego na celu ulepszenie rasy ludzkiej. W toku rozgrywki przychodzi nam stawić czoła rzeszom kosmitów o zróżnicowanych cechach i umiejętnościach - niektóre z nich możemy przejąć i kreatywnie wykorzystać - a także posłużyć się szeregiem futurystycznych broni i urządzeń.

PCPS4XONE

Prey (2006)
Prey (2006)

Akcji 11 lipca 2006

Utrzymana w realiach science fiction strzelanina FPP, nad którą prace zapoczątkowało jeszcze w połowie lat 90. ubiegłego wieku legendarne studio 3D Realms, a ukończyła je ekipa Human Head Studios. Głównym bohaterem Prey jest Indianin Tommy, który wraz ze swoją dziewczyną i dziadkiem zostaje uprowadzony przez Obcych. Obudziwszy się na pokładzie statku kosmicznego, bohater postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i rozprawić się z kolejnymi grupami kosmitów. Przy okazji odkrywa też kolejne elementy ponurej fabuły, z której wynika, że obca rasa Trocara odpowiedzialna jest za stworzenie całego życia na Ziemi. Gra łączy dynamiczną akcję ze specyficzną atmosferą, w kreowaniu której główną rolę odgrywa olbrzymi statek kosmiczny, gdzie tkanki organiczne połączone zostały z najnowszą technologią, oraz oryginalni przeciwnicy, będący nierzadko hybrydami kilku różnych organizmów. O wysokiej jakości oprawę graficzną Prey zadbał zaawansowany silnik id Tech 4, wykorzystany m.in. w grze Doom 3.

PCX360