Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Descent Freespace: The Great War - seria gier

Freespace 2
Freespace 2

Symulacje 1 października 1999

Kontynuacja bestsellerowego kosmicznego symulatora firmy Volition, zainspirowanego tak kultowymi tytułami jak Descent oraz Wing Commander. Fabuła Freespace 2 osadzona została ponad 3 dekady po wydarzeniach znanych z pierwowzoru, kiedy to federacja złożona z dawnych wrogów, Terran i Vasudan, zmuszona jest po raz kolejny stawić czoła wojowniczej rasie Shivan. W porównaniu do pierwowzoru, mechanika rozgrywki nie uległa znaczącym zmianom, a podczas zabawy czeka nas ponad 30 zróżnicowanych misji, połączonych epickim wątkiem fabularnym. W grze pojawiło się jednak sporo nowych elementów, wśród których wyróżnić warto m.in. opcję wydawania rozkazów naszym podkomendnym, możliwość namierzania i eliminacji poszczególnych podsystemów jednostek przeciwnika, a także bardziej intuicyjny interfejs, ulepszony edytor misji oraz tryb rozgrywki wieloosobowej. Podczas zabawy spotykamy zaś w sumie ponad 70 typów kosmicznych jednostek – od szybkich i zwinnych myśliwców po potężne, kilkukilometrowe pancerniki.

PC

Freespace: Wielka Wojna
Freespace: Wielka Wojna

Symulacje 12 marca 1998

Zrealizowany z epickim rozmachem kosmiczny symulator, będący duchowym spadkobiercą kultowej serii Descent i opracowany przez studio Voliton, założone przez twórców dwóch pierwszych odsłon tego właśnie cyklu. Akcja Freespace: The Great War osadzona została w odległej przyszłości, w której ludzkość na skutek ustawicznego rozwoju osiągnęła niewyobrażalny dziś poziom technologiczny. Przeświadczenie to burzy jednak wyłaniająca się z odmętów kosmosu bezlitosna rasa Sheevan, dysponująca technologią przewyższającą dotychczasowe osiągnięcia ludzi o całe lata świetlne. Kiedy Ziemska Flota Galaktyczna przegrywa bitwę za bitwą, gracz wciela się w rolę jednego z pilotów, dzielnie stawiających opór wrogowi, a jego zadaniem jest przechylić szalę zwycięstwa na korzyść ludzi. W grze czeka na nas szereg zróżnicowanych misji, podczas których zajmujemy się ochroną bądź niszczeniem określonych obiektów, mając do dyspozycji 8 gwiezdnych myśliwców i bombowców o odmiennej charakterystyce.

PC