Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Kingdoms of Amalur - seria gier

Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning
Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning

RPG 8 września 2020

Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning jest remasterem trzecioosobowego RPG-a akcji z 2012 roku, przygotowanym przez studio Kaiko Games, znane z odświeżonych wersji gier z serii Darksiders. Akcja produkcji rozgrywa się w tytułowym świecie fantasy wykreowanym przez R.A. Salvatore’a.

PCPS4XONESwitch

Kingdoms of Amalur: Reckoning
Kingdoms of Amalur: Reckoning

RPG 7 lutego 2012

Zrealizowane w perspektywie trzecioosobowej RPG akcji, którego fabuła osadzona została w świecie wykreowanym przez uznanego pisarza fantasy, R. A. Salvatore. Gra jest efektem współpracy debiutującego 38 Studios z doświadczoną ekipą Big Huge Games, mającą na koncie m.in. cykl Rise of Nations. Wcielamy się w postać tajemniczego bohatera, który został wskrzeszony przy wykorzystaniu magicznej Studni Dusz. Naszym celem jest odkrycie, co tak naprawdę kryje się za naszym zmartwychwstaniem i dlaczego – w przeciwieństwie do innych mieszkańców Amalur – jako jedyni nie posiadamy przeznaczenia. Rozgrywka łączy elementy epickiego RPG, w którym realizujemy kolejne zadania, eksplorując ogromny, otwarty świat – z dynamicznym, zręcznościowym systemem walki, przypominającym serię God of War. Mimo, iż klasyczne mechanizmy RPG zostały w grze nieco uproszczone, twórcy zaimplementowali rozbudowany system rozwoju postaci, pozwalający na opanowanie 60 różnych umiejętności.

PCX360PS3