Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Aragami - seria gier

Aragami 2
Aragami 2

Akcji 17 września 2021

Kontynuacja ciepło przyjętej skradanki z 2016 roku. W Aragami 2 ponownie wcielamy się w tytułowego wojownika, który dzięki nadnaturalnym zdolnościom kontrolowania cieni podejmuje się najtrudniejszych zadań wymagających działania w ukryciu.

PCPS5XSXPS4XONE

Aragami: Shadow Edition
Aragami: Shadow Edition

Akcji 5 czerwca 2018

Specjalne wydanie trzecioosobowej skradanki Aragami, zawierające podstawkę i dodatek Nightfall. Podczas zabawy w podstawowej wersji gry wcielamy się w przywróconego do życia wojownika Aragamiego. Jego zadaniem jest pomóc w ucieczce dziewczynie o imieniu Yamiko, która jest przetrzymywana w fortecy Kyuryu. Misja nie należy do łatwych, ponieważ budynek jest silnie strzeżony, ale z drugiej strony podopieczny gracza posiada wyjątkowe zdolności, pozwalające mu w pewnym stopniu na kontrolowanie mroku. Wykorzystuje go do chowania ciał wrogów, teleportowania się czy też wytwarzania niewielkich czarnych dziur. Mimo iż bohater ma nadzwyczajne umiejętności, to Aragami jest pełnoprawną skradanką, więc przez większą część czasu należy ukrywać się i nie wdawać w bezpośrednie starcia z przeciwnikami, gdyż takowe zazwyczaj kończą się szybka śmiercią Aragamiego.

PCPS4XONESwitch

Aragami
Aragami

Akcji 4 października 2016

Przedstawiciel gatunku trzecioosobowych skradanek, stworzony przez niezależne studio Lince Works. Głównym bohaterem tej produkcji jest tytułowy Aragami – powstały z martwych zabójca obdarzony nadprzyrodzonymi zdolnościami. Za jego wskrzeszenie odpowiada tajemnicza Yamiko, która potrzebuje pomocy w ucieczce z pilnie strzeżonej fortecy. Mechanika rozgrywki nawiązuje do schematu charakterystycznego dla takich produkcji, znanego choćby z Tenchu i Dishonored. Lokacje odwiedzane w trakcie poszczególnych misji mają otwarty charakter, co w połączeniu z rozbudowanym wachlarzem umiejętności bohatera pozwala na wykonywanie zadań na zróżnicowane sposoby. W Aragami musimy zatem przemykać wśród cieni, teleportować się w wybrane miejsca, pozbywać się ciał zamordowanych przeciwników, a nawet tworzyć klony protagonisty. Heros nie radzi sobie jednak w bezpośredniej konfrontacji, a grupa przeciwników jest w stanie bez większego problemu pozbawić go życia. Na uwagę zasługuje również kreskówkowa oprawa graficzna, czerpiąca wzorce przede wszystkim ze wschodnioazjatyckiej kultury.

PCPS4XONE