Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria The Trail - seria gier

The Trail: Frontier Challenge
The Trail: Frontier Challenge

Symulacje 16 sierpnia 2017

Gra logiczno-survivalowa zaprojektowana w założonym przez Petera Molyneux studiu 22cans, które wcześniej stworzyło Godus i Curiosity. W The Trail: Frontier Challenge gracz wciela się w podróżnika, który po długim rejsie przybija do brzegów Nowego Świata i rozpoczyna jego eksplorację. Zadaniem graczy jest podróżowanie po liniowym szlaku, w głąb krainy. W trakcie zabawy gracz podróżuje od miasteczka do miasteczka, po drodze robiąc przystanki w obozowiskach, gdzie może się przespać i zregenerować energię potrzebną do marszu. Podczas wyprawy gromadzimy też albo tworzymy różnorodne przedmioty na sprzedaż lub do użytku własnego. Wszystko to odbywa się w bardzo spokojnym tempie, a gra bardziej koncentruje się na stworzeniu relaksującego klimatu niż stawianiu gracza przed ciężkimi wyzwaniami. Przy tym pojawiają się też elementy wieloosobowe – użytkownicy mogą tworzyć społeczność miasteczka i wspólnie pracować nad jego rozwojem. Gra oferuje ładną, schludną grafikę utrzymaną w minimalistycznym stylu.

PCSwitch

The Trail: A Frontier Journey
The Trail: A Frontier Journey

Symulacje 3 listopada 2016

Przygotowana przez ekipę 22 Cans Studios prosta gra survivalowa w modelu darmowym z mikropłatnościami. W The Trail: A Frontier Journey wcielamy się w rolę podróżnika, który po długim morskim rejsie przybija do brzegów Nowego Świata i rozpoczyna jego eksplorację. Podczas rozgrywki naszym zadaniem jest podróżowanie po liniowym szlaku w głąb nowo odkrytej krainy. Po drodze musimy jednak odpowiednio zarządzać zarówno siłami, jak i zasobami kierowanej przez nas postaci i robić przystanki w obozowiskach, by odpocząć. W trakcie wyprawy gromadzimy też rozmaite przedmioty, z których część możemy sprzedać, inne zaś wykorzystać samemu i dzięki prostemu systemowi rzemiosła wytworzyć z nich rozmaite obiekty. W grze nie zabrakło też elementów społecznościowych, pozwalających na założenie własnego miasteczka, do którego mogą dołączać inni gracze, by wspólnie pracować nad jego rozwijaniem. Całość okraszona została minimalistyczną, lecz atrakcyjną oprawą graficzną w pełnym 3D.

ANDiOS