Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Culdcept - seria gier

Culdcept Revolt
Culdcept Revolt

RPG 3 października 2017

Wydana z okazji dwudziestolecia istnienia serii Culdcept turowa gra RPG z elementami strategii, łącząca cechy klasycznych planszówek z produkcjami karcianymi. Stworzona przez Omiya Soft gra Culdcept Revolt zabiera nas do oryginalnego świata fantasy, gdzie wcielamy się w chłopaka o imieniu Allen, rekruta armii rebeliantów walczących z tyranią hrabiego Kranissa. W trakcie zabawy toczymy turowe bitwy na pokrytych siatką planszach, a celem każdej jest zdobycie jak największej liczby punktów, przyznawanych za przejmowanie kontroli nad kolejnymi sektorami pola walki. O liczbie pól pokonywanych w trakcie tury decyduje rzut kostką. Jeśli podczas ruchu napotkamy przeciwnika, rozpoczyna się bitwa, w której korzystamy z kart reprezentujących potwory oraz czary. W trakcie kampanii dla jednego gracza fabułę poznajemy z przerywników zrealizowanych w formacie visual novel. Dostępna jest także opcja multiplayer, w której max. 4 graczy może toczyć pojedynki w trybie lokalnym lub w sieci.

3DS

Culdcept Saga
Culdcept Saga

Strategiczne 5 lutego 2008

Culdcept Saga to kolejna pozycja, która ma przede wszystkim zachęcić Japończyków do kupna X360. Za jej wydanie odpowiedzialna jest doskonale znana graczom na całym świecie, a nie tylko w Kraju Kwitnącej Wiśni, firma Namco Bandai, której zawdzięczamy między innymi takie serie jak Tekken, Ridge Racer czy Xenosaga.

X360

Culdcept
Culdcept

Strategiczne prace wstrzymane

Culdcept to gra strategiczna, będąca już piątą z serii, a zarazem pierwszą wydaną poza Japonią (poprzednie cztery tytuły ukazały się na konsolach PlayStation, Dreamcast i Sega Saturn, tylko w Kraju Kwitnącej Wiśni). Culdcept to intrygująca mieszanka gier, nazywanych popularnie karciankami, a także planszowego hitu światowej sławy - Monopolu.

PS2