Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Seria Dear Esther - seria gier

Dear Esther: Landmark Edition
Dear Esther: Landmark Edition

Przygodowe 20 września 2016

Remake Dear Esther, czyli popularnej narracyjnej gry eksploracyjnej z 2012 roku, stanowiącej zaczątek nowego gatunku - tzw. symulatorów chodzenia (walking sim). Za jego stworzeniem stoi niezależne studio The Chinese Room. W przeciwieństwie do pierwowzoru, działającego w oparciu o technologię Source i wydanego wyłącznie na komputerach osobistych, opisywana tutaj produkcja korzysta z silnika Unity, dzięki czemu mogła pojawić się również na PlayStation 4 i Xboksie One. Wprowadzone przez deweloperów zmiany obejmują warstwę dźwiękową, którą przygotowano od nowa – jej dopełnieniem są komentarze twórców, jakich można słuchać w trakcie rozgrywki. Zabawa w Dear Esther: Landmark Edition polega na spokojnym przemierzaniu lokacji (wydarzenia obserwujemy z perspektywy FPP) i stopniowym poznawaniu kolejnych fragmentów opowieści. Historia przekazywana jest w formie listów do tytułowej Esther, odczytywanych przez tajemniczy, męski głos. Z uwagi na fakt, że brakuje tu jakichkolwiek elementów interakcji z otoczeniem, od lat trwają dyskusje o tym, czy jest to w ogóle gra wideo, czy raczej forma interaktywnego doświadczenia.

PCPS4XONE

Dear Esther
Dear Esther

Przygodowe 14 lutego 2012

Dear Esther to przygodowa gra FPP, o dość ciężkim i mrocznym klimacie. Zajmujemy się tu wyłącznie eksploracją otoczenia i słuchaniem strzępków opowieści, które musimy złożyć w spójną historię.

PCiOS