Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Door Kickers - seria gier

Door Kickers 2: Task Force North
Door Kickers 2: Task Force North

Strategiczne 2023

Kontynuacja taktycznej gry strategicznej studia Killhouse Games z 2014 roku, odtwarzającej pracę policyjnych oddziałów antyterrorystycznych SWAT. Akcja Door Kickers 2: Task Force North toczy się w rejonie Bliskiego Wschodu. Kontrolowana przez gracza jednostka, złożona z przedstawicieli różnych sił specjalnych, podąża tam śladem niebezpiecznej siatki terrorystycznej. Rozgrywka ukazana jest z lotu ptaka i toczy się w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem opcji aktywnej pauzy. Podobnie jak w pierwowzorze, zabawa podzielona została na dwie części, a elementem równie ważnym jak sama misja jest właściwe do niej przygotowanie, poprzez wybór jednostek o umiejętnościach adekwatnych do sytuacji oraz ich odpowiednie rozmieszczenie. Twórcy wprowadzili jednak do rozgrywki sporo nowości, nadających całości jeszcze więcej realizmu. Wśród nich znalazły się m.in. nowe elementy wyposażenia, możliwość działania pod osłoną nocy oraz wskakiwania przez okno, a także opcja grupowania jednostek.

PCANDiOS

Door Kickers: Action Squad
Door Kickers: Action Squad

Akcji 10 września 2018

Dwuwymiarowa strzelanka w stylu retro, będąca poboczną odsłoną serii Door Kickers. W Door Kickers: Action Squad wcielamy się w policjantów z elitarnej jednostki antyterrorystycznej. Gracz ma do ukończenia szereg misji, które zazwyczaj polegają na zinfiltrowaniu budynku i uratowaniu zakładników. Nie jest to jednak łatwe, gdyż nasza postać może zginąć z rąk różnego rodzaju przestępców: biegających nożowników, terrorystów z ładunkami wybuchowymi czy uzbrojonych po zęby członków gangu. Gracz może pokierować jedną z kilku klas postaci, w tym tarczownikiem lub szturmowcem z karabinem maszynowym. Warto też stosować taktyki policyjne, takie jak np. wejścia przez okna, świetliki dachowe oraz klasyczne wyważanie drzwi z kopniaka. W każdej chwili do gry możemy też zaprosić znajomego, tytuł oferuje bowiem kooperację przy jednej maszynie lub przez Internet. Door Kickers: Action Squad wykorzystuje oldskulową stylistykę połączoną z nowoczesnymi efektami świetlnymi.

PCPS4XONESwitchANDiOS

Door Kickers
Door Kickers

Strategiczne 20 października 2014

Dwuwymiarowa strategia taktyczna, będąca debiutanckim dziełem rumuńskiego studia KillHouse Games. W grze wcielamy się w dowódcę policyjnych oddziałów SWAT i podejmujemy się realizacji szeregu zróżnicowanych zadań, takich jak rozbijanie grup przestępczych, ratowanie zakładników, ochrona VIP-ów czy eskortowanie więźniów. Poszczególne misje generowane są losowo, bądź przygotowywane w specjalnym edytorze. Rozgrywka toczy się w czasie rzeczywistym i ukazana jest w klasycznym widoku z góry, który ułatwia kontrolę nad kilkuosobowym oddziałem i odpowiednią koordynację akcji. Twórcy gry postawili na realizm zabawy, odwzorowując szereg rzeczywiście istniejących broni i gadżetów, wykorzystywanych przez jednostki SWAT. AI komputerowych przeciwników stoi na wysokim poziomie, który wymusza na grających stosowanie rozmaitych strategii walki oraz umiejętne wykorzystanie rozkładu pomieszczeń i elementów otoczenia.

PCSwitchANDiOS