Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Plague Inc. - seria gier

Plague Inc: Evolved
Plague Inc: Evolved

Strategiczne 18 września 2015

Nietypowa gra strategiczna, stanowiąca swoistą symulację pandemii zabójczego wirusa. Produkcja stanowi rozbudowany port popularnej aplikacji z urządzeń mobilnych, a za jej powstanie odpowiada niezależne brytyjskie studio Ndemic Creations. Naszym zadaniem w grze jest zaprojektowanie śmiercionośnego wirusa oraz opracowanie strategii rozprzestrzenienia go na cały świat. Nasze działania spotkają się oczywiście z reakcją służb, próbujących uniemożliwić nam rozwój zarazy. Dlatego musimy działać szybko i rozważnie, pokonując na bieżąco wszelkie systemy obronne, opracowywane przez ludzkość. W stosunku do oryginału, znacznie ulepszono oprawę graficzną, dodając takie elementy, jak relacje pokazujące zmagania ludzi z epidemią czy skany ludzkiego ciała, obrazujące mutacje dokonywane przez wirusa. Wprowadzono także opcję gry wieloosobowej, gdzie w trybie kooperacji próbujemy rozwinąć pandemię wspólnymi siłami, zaś w trybie rywalizacji ścigamy się o to, kto pierwszy zniszczy ludzką populację.

PCXONE

Plague Inc.
Plague Inc.

Strategiczne 26 maja 2012

Oryginalna gra strategiczna, w realistyczny sposób symulująca mechanizmy rozprzestrzeniania się śmiertelnej zarazy. Zadaniem gracza jest opracowanie wirusa oraz strategii zarażenia nim wszystkich ludzi na świecie. Podczas rozgrywki musimy dokonywać mutacji i szukać różnych dróg przenoszenia choroby, dostosowując się do warunków, zmieniających się nieustannie w wyniku reakcji służb medycznych.

ANDiOS