Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Adam's Venture - seria gier

Adam's Venture: Początki
Adam's Venture: Początki

Przygodowe 1 kwietnia 2016

Nowa wersja gry przygodowej holenderskiego studia Vertigo Games, która pojawiła się pierwotnie na komputerach PC w formie trzech epizodów, wydawanych w latach 2009-2012. W grze wcielamy się w postać tytułowego podróżnika i poszukiwacza skarbów, który w starym kościele Templariuszy natrafia na zapiski, wskazujące rzekome miejsce położenia biblijnego Edenu. Wraz ze swą przyjaciółką Evelyn, protagonista wyrusza w pełną niebezpieczeństw podróż, starając się wyprowadzić w pole członków potężnej korporacji Clairvaux. Adam’s Venture: Origins kładzie szczególny nacisk na elementy logiczne, stawiając przed graczem ok. 60 zróżnicowanych wyzwań, wymagających wysilenia szarych komórek. Technicznie zaś, gra jest próbą ponownej realizacji oryginału, zgodnej z pierwotną koncepcją autorów, nieosiągalną wcześniej z przyczyn technicznych oraz finansowych. Znajdziemy tu więc nieco rozbudowaną i wzbogaconą nowymi wątkami fabułę, unowocześnioną oprawę graficzną oraz szereg ulepszeń na gruncie mechaniki.

PCPS4XONESwitch

Adam's Venture Chronicles
Adam's Venture Chronicles

Przygodowe 5 lutego 2013

Klasyczna gra przygodowa osadzona w latach 20-tych XX wieku, w której – wcielając się w podróżnika Adama Venture – próbujemy rozwiązać zagadkę tajemniczego manuskryptu znajdującego się w ogrodzie Edenu. Kompilacja składa się z trzech epizodów wydanych uprzednio na komputery i zapewnia ok. 10 godzin rozgrywki w głównym wątku fabularnym.

PCPS3

Adam's Venture: W Poszukiwaniu Utraconego Ogrodu
Adam's Venture: W Poszukiwaniu Utraconego Ogrodu

Przygodowe 2 października 2009

Trójwymiarowa gra przygodowa, w której zwiedzamy egzotyczne jaskinie i pieczary w poszukiwaniu tytułowego, biblijnego raju. Jest to pierwszy epizod trylogii. Gra łączy typowo przygodówkową eksplorację lokacji, zbieranie przedmiotów i rozwiązywanie zagadek z delikatnymi elementami zręcznościowo-platformówkowymi.

PC