Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Eador - seria gier

Eador. Władcy rozdartego świata
Eador. Władcy rozdartego świata

Strategiczne 19 kwietnia 2013

Osadzona w realiach fantasy strategia turowa inspirowana takimi seriami, jak Heroes of Might & Magic oraz Disciples. Akcja Eador: Masters of the Broken World toczy się w tytułowym „zniszczonym świecie”, który rozpadł się na wiele kawałków rozsianych po całej galaktyce. Każdy z nich rządzony jest przez innego władcę. W jednego z nich wciela się gracz, który musi pokonać rywali i zjednoczyć wszystkie ziemie. Rozgrywka obejmuje kilka sfer. W skali globalnej podejmowane są decyzje o podboju nowych ziem i rozwoju technologii. Na mapie strategicznej zarządzać można miastem, budować armie i atakować kolejne osady. Bitwy toczą się na relatywnie niewielkich planszach taktycznych, a kluczem do zwycięstwa jest wykorzystanie atutów podległych jednostek, umiejętności dowódców oraz rzeźby terenu.

PC

Eador: Genesis
Eador: Genesis

Strategiczne 7 sierpnia 2009

Opracowana przez rosyjskie Snowbird Game Studios turowa gra strategiczna z elementami RPG, czerpiąca inspiracje z takich klasyków, jak Heroes of Might & Magic, King’s Bounty czy Disciples. Akcja Eador: Genesis rozgrywa się w rozdartym przez magię fantastycznym świecie, w którym wcielamy się w jednego z władców dryfujących samotnie wysp, a naszym zadaniem jest zjednoczenie podupadłego świata i przywrócenie mu dawnej harmonii. Zabawa polega w głównej mierze na kolonizacji kolejnych terenów, odwiedzaniu napotkanych osad i rozmawianiu z postaciami niezależnymi. Nie możemy też zapomnieć o ustawicznym rozwoju własnego miasta poprzez wznoszenie nowych struktur oraz werbowanie bohaterów. Sama walka zrealizowana została w stylu przypominającym popularnych "Herosów", a na jej przebieg wpływa zarówno rzeźba terenu, jak i umiejętne wykorzystanie zdolności naszych herosów, reprezentujących różne rasy i specjalności.

PC