Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Seria Ironclads - seria gier

Ironclads 2: American Civil War
Ironclads 2: American Civil War

Strategiczne 2 sierpnia 2015

Druga odsłona cyklu morskich gier strategicznych od rosyjskiego studia Totem Games. Po serii spin-offów twórcy postanowili wrócić do korzeni, koncentrując się ponownie na temacie amerykańskiej wojny secesyjnej. Fabuła gry opowiada o stosunkowo mało znanym epizodzie z czasów konfliktu, kiedy to wojska Unii poprosiły o wsparcie nowoczesnej floty austriackiej przed oblężeniem portu Konfederacji Nowy Orlean. Do porozumienia ostatecznie nie doszło, ale twórcy gry postanowili sprawdzić, jak potoczyłaby się historia, gdyby stało się inaczej. Model rozgrywki w Ironclads 2: American Civil War przypomina nieco serię Total War, łącząc turowe planowanie na mapie strategicznej i bitwy toczone w czasie rzeczywistym. W trakcie starć możemy dowolnie pauzować rozgrywkę, aby wydawać rozkazy poszczególnym okrętom. W grze czekają na nas m.in. takie wyzwania, jak pościgi za okrętami przeciwnika, ukrywanie się w portach w oczekiwaniu na posiłki, blokowanie szlaków handlowych oraz otwarte potyczki na pełnym morzu. Zgodnie z tradycją serii, modele statków zostały odtworzone z dbałością o detale, w oparciu o autentyczne parametry.

PC

Ironclads: Chincha Islands War 1866
Ironclads: Chincha Islands War 1866

Strategiczne 21 czerwca 2011

Ironclads: Chincha Islands War 1866 to utrzymana w marynistycznych klimatach strategia turowa autorstwa zespołu deweloperskiego Totem Games. Tłem fabularnym gry jest XIX-wieczny konflikt pomiędzy Hiszpanią, a państwami Południowej Ameryki (Peru, Chile, Ekwador i Boliwia). Gracze mają okazję dowodzić flotyllami starannie odwzorowanych jednostek pływających z epoki i wziąć udział w szeregu widowiskowych bitew morskich.

PC

Ironclads: Anglo Russian War 1865
Ironclads: Anglo Russian War 1865

Strategiczne 21 czerwca 2011

Ironclads: Anglo Russian War 1865 jest trzecią odsłoną cyklu marynistycznych strategii turowych, rozwijanego przez studio Totem Games. Tłem historycznym gry jest XIX-wieczny konflikt pomiędzy Wielką Brytanią i Rosją. Gracz wciela się w rolę dowódcy floty i bierze udział w bitwach, których stawką jest panowanie nad akwenami morskimi północnej Europy.

PC

Ironclads: Schleswig War 1864
Ironclads: Schleswig War 1864

Strategiczne 26 marca 2010

Morska strategia turowa, w której uczestniczymy w konflikcie z roku 1864, pomiędzy Danią a koalicją Prus i Austro-Węgier. Autorzy postawili na realizm. Silnik bierze pod uwagę takie parametry techniczne statków jak m.in. masa, wyporność czy szybkość. Zastosowano rozbudowany system balistyki i broni.

PC

Ironclads: High Sea
Ironclads: High Sea

Strategiczne 21 września 2009

Realistyczna strategia turowa opowiadająca o bitwach morskich floty parowej. W roli dowódcy marynarki musimy pokonać wrogów i zapanować na morzu.

PC

Ironclads: American Civil War
Ironclads: American Civil War

Strategiczne 10 października 2008

Ironclads: American Civil War to wojenna strategia turowa, wyprodukowana przez rosyjskie studio Totem Games i poruszająca temat walk na morzu. Projekt kładzie nacisk na odwzorowanie realizmu historycznego wojny secesyjnej, która w drugiej połowie XIX wieku podzieliła amerykański naród na zwolenników Unii i Konfederacji.

PC