Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Najciekawsze materiały do: The Dark Spire

Głęboko pod ziemią - komputerowe dungeon crawlery lat 80tych i 90tych
Głęboko pod ziemią - komputerowe dungeon crawlery lat 80tych i 90tych

wiadomość5 maja 2012

Klasyczne dungeon crawlery z widokiem z pierwszej osoby skradły kawał życia niejednemu z nas. Łażenie po piwnicach, lochach, katakumbach, jaskiniach i innych miejscach pełnych skarbów oraz niebezpieczeństw tworzono jednak na tyle oryginalnie i na tyle różnorodnie, że wciągało na długie godziny. Zamierzchłe czasy Amigi, Atari, C64 i wczesnego PC nie są jednak wcale aż tak zamierzchłe – bo moda powraca, bo stare gry gatunku wciąż dają radę, bo można coraz łatwiej je dostać. Bo po prostu dobrze się w nie gra.

To dobry czas dla Pecetowych RPGów!
To dobry czas dla Pecetowych RPGów!

wiadomość27 marca 2012

GOG.com zrobiło mi wielką niespodziankę oferując w pre-orderze Legend of Grimrock. Ten staroszkolny, świetnie zapowiadający się dungeon crawler został już pieczołowicie opisany przez niezastąpionego Hedzia (<3), więc nie będę się powtarzał po nim. Ja się będę po prostu cieszył. Bo to dobry czas dla RPGów na PC.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
19.06.2009 22:01
Xelon
20
Pretorianin

Grafika jest... prawdziwie mroczna. No co, jest nawet klimatyczna choć już takich gier nie robią, nie mówie tu tylko o grafie, nie robią już klasycznych RPG gdzie tworzymy drużyne i wyruszamy wykonać jakiegoś ważnego questa, tutaj np. zabić maga. A co do wydawcy to iloma grami naraz może się zajmować jeden wydawca, bo chyba kilka ostatnich tytułów wymienionych w encyklopedii też oni wydali.

05.04.2011 12:06
odpowiedz
Vaderous
15
Chorąży

świetna gra! Naprawdę warto zainwestować :D