Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Najciekawsze materiały do: Disciples II: Strażnicy Światła

Disciples III: Odrodzenie debiutuje na polskim rynku
Disciples III: Odrodzenie debiutuje na polskim rynku

wiadomość25 czerwca 2010

Od premiery w naszym kraju Buntu Elfów, czyli ostatniego rozszerzenia do Disciples II minęło już sześć lat. Teraz wreszcie nadszedł koniec oczekiwania na kolejną odsłonę tej sagi, gdyż część trzecia od dzisiaj dostępna jest w polskich sklepach.

Strategy First i Akella wspólnie wprowadzą Disciples III: Renaissance na rynek
Strategy First i Akella wspólnie wprowadzą Disciples III: Renaissance na rynek

wiadomość18 kwietnia 2006

Gracze, których podłamała wiadomość o braku developera trzeciej odsłony całkiem przyzwoitej serii strategii, Disciples, mogą odetchnąć z ulgą i odstawić nerwosol. Tworzeniem gry zajęły się rosyjskie firmy .dat oraz Akella, a umowę o współpracy z tą drugą podpisali właśnie przedstawiciele Strategy First.

Disciples II: Strażnicy Światła - v.2.0 - v.2.1
Disciples II: Strażnicy Światła - v.2.0 - v.2.1

patchrozmiar pliku: 925 KB

wersja: v.2.0 – v.2.1 NA Patch aktualizuje oba bliźniacze dodatki, tj. „Guardians of the Light” oraz „Servants of the Dark” do gry „Disciples II”, do wersji v.2.1, co wiąże się z poprawieniem błędów uniemożliwiających lub utrudniających ukończenie na...

Dzieje Nevendaar, czyli historia serii Disciples
Dzieje Nevendaar, czyli historia serii Disciples

artykuł24 czerwca 2010

Cykl Disciples powraca z pierwszą od ośmiu lat całkiem nową grą. Nim ponownie wkroczymy na turowe pola bitewne, warto powspominać przeszłość świata Nevendaar.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
22.03.2014 21:53
kuttner
1
Junior

Witam,
potrzebuje info, jak jest max. rozdzielczość w Disciples II

11.08.2018 17:41
Arthass04
odpowiedz
Arthass04
4
Legionista
6.5

Rozgrywka praktycznie identyczna jak w podstawce, jedynie armie NPC rozstawione po mapie z absurdalnie wysokimi poziomami, a niektórzy obrońcy neutralnych miast mogliby spokojnie najeżdżać stolicę, bo siłą armii przewyższają strażnika. W celu zorientowania się w jakich przedziałach poziomu znajdują się przeciwnicy wprowadzono system "kolorowych mieczy" nad wizerunkiem jednostki.
Pod względem fabuły dość przeciętnie, mamy tylko 3 misje w porównaniu do bodajże 7 w podstawce - jednak ze względu na wspomniany poziom jednostek na mapie, misje mogą się ciągnąć dłużej ( przynajmniej na początku misji przed wyszkoleniem jednostek ). Potem już tylko korzysta się z opcji "szybkiego rozstrzygnięcia walki", także sama rozgrywka staje się bardzo monotonna.