Ryzen w MacBookach? Plotki o współpracy Apple i AMD
Biedny Intel.
Topowy MAC ma w sobie przestarzałego 28 rdzeniowego Intela. AMD w swojej ofercie ma lepszego 32 rdzeniowca, a od kilku dni 64.
Od dawna mówiłem, że komputery Macintosh powinny pracować na procesorach AMD.
Przede wszystkim dlatego, że są sporo szybsze i charakteryzują się lepszą kulturą pracy.
Jednostki Intela są sporo wolniejsze w obliczeniach, strasznie prądożerne a ponadto niesamowicie się przegrzewają, że Apple zmuszony był obniżyć taktowania w swoich komputerach.
Miałoby to sens. Jedyne w czym intel przoduje to niektóre gry w wybranych rozdzielczościach działają lepiej na procku intela z tej samej półki cenowej niż AMD. W pozostałych wypadkach AMD wygrywa dzisiaj. Z punktu widzenia Appla jest to też o tyle istotne, że przecież nikt nie kupuje macka do gier. Więc u nich to nie jak na windowsie AMD dominuje w 90% zasotsowań a w 99%.
Tym bardziej, że mit mac'a jako sprzętu dla grafików zobowiązuje. W tej chwili choćby z racji na procesor nawet mocne zestawy od jabłuszka dostają po tyłku.
Logiczny krok. Japko może wiele zyskać zamawiając customowe APU u AMD. Mogą nawet mieć APU z kostką HBM.