GRY-Online.pl

Konkurs Logiczne myślenie popłaca. Wygraj PLAYSTATION 3 z grą Buzz! Polskie Łamigłówki!

Konkurs zakończony, konkurs trwał: 6 maja 2009 - 31 maja 2009

Konkurs został zakończony, gratulujemy wygranych. Nagrody zostaną wysłane poczta na adresy zamieszkania które podaliście w formularzu rejestracyjnym na GRY-OnLine po wcześniejszym potwierdzeniu e-mailem.

Poprawne odpowiedzi

1. "Koherencja" NIE oznacza:

w polityce współistnienia w obrębie władzy wykonawczej - rządu i prezydenta - pochodzących z przeciwnych obozów politycznych.

2. Który z poniższych ciągów liter jest anagramem nazwy polskiego miasta (anagram powstaje przez poprzestawianie kolejności liter)?

CSGYBDOZZ

3. 20 Podziel przez 0.5 i dodaj 10. Co otrzymasz?

50

4. Drużyna liczy 11 piłkarzy. Przeciętny wiek piłkarza wynosi 22 lata. Podczas meczu jeden z graczy tej drużyny został kontuzjowany i musiał opuścić boisko. Przeciętny wiek pozostałych piłkarzy wynosił 21 lat. Ile lat miał kontuzjowany piłkarz?

32

5. Co jest cięższe? Kilogram ołowiu, czy kilogram ptasich piór?

Oba ważą tyle samo

6. Polska jest członkiem Unii Europejskiej od:

1 maja 2004

7. "Wasz prezydent, nasz premier" to tytuł artykułu, który Adam Michnik opublikował w Gazecie Wyborczej po wyborach parlamentarnych w czerwcu 1989. Kto był wówczas (w 1989 roku) prezydentem?:

Wojciech Jaruzelski

8. Które z poniższych słów/tytułów gier nie pasuje do pozostałych?

Call of Duty 4: Modern Warfare

9. Geometryczny środek Polski znajduje się:

we wsi Piątek

10. W pokoju znajdują się taborety i krzesła. Na każdym taborecie i na każdym krześle siedzi księgowy. Taborety mają po 3 nogi, a krzesła 4 nogi (księgowi mają po 2 nogi). Łączna liczba wszystkich nóg wynosi 39. Ile krzeseł znajduje się w pokoju?

4

Więcej na temat gier