Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Galeria screenów z gry Toukiden 2

obrazków w galerii: 75 | aktualizacja: 15 lutego 2017

PS4
PSV
PS3
PC

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
25.03.2017 19:22
Blackthorn
Blackthorn
114
Senator
9.0

Już jestem po kilku godzinach gry i muszę przyznać, że gra jest bardzo grywalna. Z początku podchodziłem do tytułu sceptycznie przez zmianę formuły na otwarty świat i miałem pewne obawy, że przez to gra straci swój "monster hunterowy" urok. Myliłem się.
Jeżeli ktoś grał w Toukiden Kiwami to łatwo się odnajdzie w tej grze. Jest kilka znaczących różnic. Pierwsza to oczywiście zmiana modelu mapy - teraz otrzymujemy otwarty świat, ale z dosyć korytarzowy z bardziej otwartymi obszarami.
Dodatkowo nowością jest tzw. Demon Hand. Przedmiot, który działa na podobnej zasadzie co ręka Nero z DMC 4. Z tą różnicą, że ułatwia to także przemieszczanie się (można dzięki temu przeciągać się z drzewa na drzewo lub umożliwia także dostanie się na wyższe obszary). Przydaje się także w walce.
Podoba mi się także swoboda "customizacji" naszej postaci. Opcji jest od groma (ponad 70 fryzur dla każdej z płci i z czego w niektórych można wybierać wersje alternatywne, czyli np. inne uczesanie grzywki).
W czasie "ekspedycji" możemy trafić na innych łowców w czasie pracy i gdy ich wesprzemy to pomogą nam w walce na danym obszarze.
Rodzajów uzbrojenia jest całkiem sporo (nie liczyłem dokładnie) i w mojej opinii są całkiem niezły balans. Niektóre bronie oferują obrażenia obszarowe i ataki na większy dystans, inne oferują większą mobilność czy także większe urozmaicenie w walce. Mój faworyt to miecz + tarcza, a bardziej precyzyjnie to 2 miecze i tarcza. Przy tej broni można zmieniać postawy z defensywnej (miecz i tarcza) do ofensywnej (2 miecze i tarcza, drugi miecz wysuwany jest z tarczy). Dodatkowo postawa defensywna generuje "boosta" dla trybu ofensywnego, zwiększając obrażenia po napełnieniu paska.
Gra tradycyjne dla gatunku porcjuje nam dostępną zawartość po kawałeczku. Dla mnie to jest zaleta.
W grze są wciąż dostępne zlecenia podobne do tych z poprzedniej części gry i innych "monster hunterów". Nieco bardziej uproszczone, bo wysyłają nas jedynie do fragmentów mapy, ale nie przeszkadza to za bardzo.
Polecam.
PS: Port jest całkiem nie najgorszy. Gram na padzie także nie wypowiem się na temat sterowania klawiaturą i myszką, ale gra działa stabilnie, nie crashuje i wygląda całkiem nie najgorzej, ale zawsze mogłoby być lepiej lub dużo lepiej.