Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Medal of Honor: Airborne - poradnik do gry

Medal of Honor: Airborne - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Medal of Honor: Airborne - poradnik do gry

Witam w nieoficjalnym poradniku do najnowszej odsłony serii Medal of Honor - Medal of Honor: Airborne - poradnik do gry

Witam w nieoficjalnym poradniku do najnowszej odsłony serii "Medal of Honor". Mowa tu oczywiście o grze "MoH: Airborne". Tekst ten w bardzo dokładny sposób przedstawia wszystkie misje z kampanii dla pojedynczego gracza. Opracowane przez autorów "Airborne" etapy można co prawda próbować zaliczać na wiele różnych sposobów, aczkolwiek większość zadań rozwiązuje się opierając o ściśle ustalone założenia. Różnice w głównej mierze dotyczą wyboru kolejności podejmowanych działań. Opis każdej misji gry podzielony został na szereg podpunktów. W pierwszej kolejności objaśniam ogólne założenia danego etapu. Wypisuję także główne cele oraz ukazuję ich lokalizacje. Do większości sektorów mapy prowadzą co najmniej dwie ścieżki. W miarę możliwości drogi te starałem się opisywać. Równolegle przedstawiłem proponowaną przez siebie taktykę działania. Niekiedy będą to mniej widowiskowe akcje, ale takie, które zapewnią większe szanse na odniesienie zwycięstwa.

Korzystając z okazji pragnąłbym też już teraz zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii:

- "Medal of Honor: Airborne" jest zdecydowanie trudniejszym produktem od swoich poprzedników. Nie rekomendowałbym działać w pośpiechu, gdyż może to jedynie doprowadzić do przedwczesnego i niepożądanego zgonu. Wykorzystuj naprzemiennie dwie opcje, a mianowicie ukrywanie się za przeszkodami (+wychylanie na boki) oraz bieg (a raczej sprint). Pozwoli ci to w miarę bezpiecznie zająć się oczyszczaniem kolejnych map (oczywiście nie zawsze będzie to możliwe). Warto też atakować wrogów od flanki oraz w miarę możliwości zajmować wyżej położone miejsca. Głównie mówię tu o dachach oraz wnętrzach budynków.

- Obserwuj widoczny na ekranie pasek zdrowia. Generalnie w grze nie ma problemów ze zdobyciem apteczek, lecz nie radziłbym w bezsensowny i niepotrzebny sposób tracić kolejnych slotów, symbolizujących stan zdrowia głównej postaci. Niekiedy lepiej jest też chwilkę odczekać, pozwalając częściowo wyczerpanemu paskowi ponownie się zregenerować.

- Bardzo istotną rolę odgrywa wylądowanie w dobrym ze strategicznego punktu widzenia miejscu. Skoki spadochronowe będziesz mógł na szczęście przećwiczyć, korzystając z wbudowanego tutoriala. Staraj się zadbać o to żeby każde lądowanie było co najmniej poprawne, tj. z możliwością niemalże natychmiastowego użycia broni.

- Pamiętaj o tym, że producent nie zawarł w grze opcji dowolnego zapisu aktualnych postępów. Staje się to możliwe dopiero po ukończeniu wybranego fragmentu misji. Nie radziłbym więc podejmować ryzykownych działań, szczególnie wtedy, gdy wrogowie dysponują ogromną przewagą liczebną. Z drugiej strony, nie możesz też jednak pozostawać zbyt długo w jednym miejscu, gdyż prędzej czy później zjawią się posiłki. Sporym ułatwieniem jest opcja powracania do dowolnej strefy zrzutu, w celu ponownego dozbrojenia się.

- Już od samego początku rozgrywki dobrze byłoby zdecydować się na preferowany typ broni, czyli takie giwery, z których najczęściej będzie się korzystało. Pozwoli ci to szybciej zdobyć potrzebne punkty doświadczenia. Osobiście preferuję klasyczne karabiny, choć oczywiście końcowa decyzja powinna być uzależniona wyłącznie od osobistych upodobań co do sposobu przechodzenia każdego etapu.

Nie pozostaje mi już nic innego, jak tylko życzyć pomyślnych lądowań oraz jak największej liczby headshotów. Powodzenia!

Jacek "Stranger" Hałas

Informacje o Medal of Honor: Airborne - poradnik do gry

Autor : Jacek Stranger Hałas

Ostatnia aktualizacja : 1 sierpnia 2016

Poradnik zawiera : strony: 97, ilustracje: 379 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Medal of Honor: Airborne - poradnik do gry