Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Star Trek Deep Space Nine: The Fallen - poradnik do gry

Star Trek Deep Space Nine: The Fallen - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Star Trek Deep Space Nine: The Fallen - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja: 1 sierpnia 2016

Drogi graczu, witaj w nieoficjalnym poradniku GRY-OnLine do gry Star Trek: Deep Space Nine The Fallen - Star Trek Deep Space Nine: The Fallen - poradnik do gry

Drogi graczu, witaj w nieoficjalnym poradniku GRY-OnLine do gry Star Trek: Deep Space Nine The Fallen. Mam nadzieję, że opis poziomów pomoże Ci ukończyć grę wszystkimi postaciami. Każda z nich ma do wykonania kilkanaście misji, na kilku planetach dosyć różniących się od Siebie. The Fallen to gra nastawiona na akcję, podobna do takich tytułów jak Jedi Outcast, Tomb Raider lub Max Payne. Znajdziecie tu również kilka łamigłówek, które uruchomią wasze szare komórki. Ze swojej strony polecam przejście gry kolejno: Worfem, Sisko i Kirą. Poradnik został oparty właśnie o tą kolejność. Zapytasz pewnie: dlaczego tak zrobiłem pomimo ustalonej kolejności w głównym menu gry? Spowodowane jest to tym, że misje Worfa w większości rozwiązujemy siłowo. Tam też uczymy się podstawowych czynności, sztuczek, które w późniejszych etapach gry będą niezwykle użyteczne. Kierując Sisko należy mieć na uwadze, że jest to postać niezwykle wszechstronna, lubiąca zarówno walkę kontaktową jak i zagadki logiczne. Kira to uosobienie inteligencji, sprytu i kreatywności. Jej misje są moim zdaniem najbardziej grywalne i wciągające. Dlatego radzę zostawić sobie je na koniec. Nie oznacza to jednak, że reszta postaci ma misje nudne i nieciekawe. Warto dodać, że w większości przypadków losy powyższej trójki bohaterów splatają się ze sobą w trakcie zadań. Pomimo nienajlepszej już dzisiaj oprawy graficznej, gra dalej ma w sobie to "coś". A jej cena (liczona w paru złotych na aukcjach internetowych) dodatkowo zachęca do zakupu osoby posiadające słabsze komputery.

Jak odczytywać zdjęcia? Przy opisie poziomów [1] dotyczy zdjęcia po lewej, natomiast [2] zdjęcia po prawej. Jest kilka przypadków z 3 zdjęciami z danej sytuacji, wtedy opis do kolejnej fotki wygląda tak [3] . Pogrubiłem tez kilka ważniejszych fragmentów rozgrywki. Jeżeli masz jakieś trudności w grze oprócz wymienionych w poradniku, polecam poniższy zestaw rad, które na pewno zwiększą twoje szanse na sukces. Pozdrawiam i życzę miłego grania!

Adam "eJay" Kaczmarek

Porady:

 • Amunicji szukaj w różnych zakamarkach, skrzyniach lub magazynach. Do lepszej penetracji pomieszczeń używaj trikodera.
 • Jeżeli nie wiesz jak wygląda twój cel, zajrzyj do menu "Cele Misji".
 • Do celu pomoże ci dojść trikoder, który za pomocą czerwonych strzałek oznaczy Ci drogę.
 • Każda z postaci ma tzw. alternatywną broń nie wymagającą amunicji. Jest to o tyle cenne, że pozostałe bronie nie gromadzą dodatkowych magazynków. Sisko i Kira mają więc po pistolecie fazerowym, a Worf duży miecz klingoński.
 • Występują 4 podstawowe grupy wrogów: Grigari (na początku i końcu), Jem'Hadar (w środku fabuły), Kardasjanie (na końcu) oraz grupa przeciwników pośrednich np. latające drony, pająki, ważki i inne owady potrafiące kąsać.
 • Grigari posiadają pancerz ochronny. Jeżeli grasz Worfem to używaj miecza, natomiast Sisko i Kira poradzą sobie sztuczką z fazerem.
 • Przed kampanią przejdź obowiązkowo trening, w którym poznasz tajniki fazera, naucz się sztuczki z pokonywaniem generatora pola.
 • Nie zdarzyło mi się, abym musiał wzywać amunicję od O'Brien'a w trakcie misji. Ta opcja jest całkowicie zbędna.
 • Jem'Hadar potrafią stać się niewidzialni. Eliminuj ich z dystansu snajperką, bądź poczekaj aż się staną widzialni, ale grozi to często śmiercią.
 • Wróg nie śpi i potrafi nagle pojawić się za twoimi plecami. Pamiętaj o tym!
 • Do pływania pod wodą przydaje się maska oddechowa. Poradnik wskazuje miejsce jej występowania.
 • Gra jest zabugowana, często zdarza się, że nie możemy znaleźć trikodera w misjach na Ardurii bądź niektórych kart dostępu.
 • Fanatyków-samobójców trzymaj na dystans, bądź unikaj z nimi bliskiej konfrontacji.
 • Jeżeli masz problemy z pokonywaniem fal wrogów to postaraj się eliminować każdego osobno, porozkładaj miny na podłogach w formie pułapki.
 • Gra nie jest trudna, AI często nie widzi śmierci swoich kolegów. Wykorzystaj więc patent snajperki i strzelaj z dystansu.
 • W grze rolę apteczki pełni hiposprej. Naładuj sobie zdrowia gdy spadnie ono poniżej 50 hp. Warto również zatrzymywać hiposprej na czarną godzinę.
 • Chyba o opcji Quick Save nie muszę wspominać (F6) ?
 • Po każdej udanej misji znajdziemy się na naszym statku. Możemy porozmawiać z członkami załogi o kolejnych zadaniach, poznać lepiej fabułę. Defiant posiada również kilka sklepów, pub i małą świątynię. Jednak nic stamtąd nie wyciągniesz.

Autor Poradnika

Adam "eJay" Kaczmarek


Informacje o Star Trek Deep Space Nine: The Fallen - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 1 sierpnia 2016

Poradnik zawiera : strony: 43, ilustracje: 229 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Star Trek Deep Space Nine: The Fallen - poradnik do gry