Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Return to Monkey Island - poradnik do gry

Return to Monkey Island - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Return to Monkey Island: Wszystkie części (rozdziały) - lista Return to Monkey Island poradnik, solucja

Return to Monkey Island podzielone jest na części (Parts), które można też nazwać rozdziałami. Ta strona poradnika zawiera listę wszystkich rozdziałów i powiązanych z nimi stron solucji.

Ostatnia aktualizacja: 27 września 2022

Na tej stronie naszej solucji do gry Return to Monkey Island znajduje się lista wszystkich rozdziałów, czyli inaczej części (Part). Nasz opis przejścia podzieliliśmy według głównych etapów i do każdego z nich przygotowaliśmy jedną lub kilka stron solucji. Oprócz tego wyjaśniamy czy kolejność zaliczania etapów w grze jest odgórnie narzucona.

Wszystkie części (Parts) - rozdziały gry

Prelude - An Unexpected Story Begins

 1. Prolog - To wprowadzenie do właściwej przygody, w którym bohaterami są Boybrush oraz jego kolega Chuckie. Bohaterowie muszą m.in. zdobyć przekąskę Scurvydogs oraz odnaleźć rodziców.

Part 1 - A Friendly Place

 1. Spotkanie z przywódcami piratów - To początek gry jako Guybrush Threepwood. Główny bohater powraca na wyspę Melee z nadzieją skompletowania załogi i powstrzymania LeChucka. Trzeba w tym celu pogadać z przywódcami piratów (Pirate Leaders).
 2. Zdobycie mopa - To pierwszy główny cel rozdziału. Musicie skonstruować mopa i wiąże się to z koniecznością zdobycia uchwytu i końcówki, a także zaliczenia zagadek z przeproszenia gubernator Carli i użycia mapy do drzewa Mop Tree w lesie.
 3. Zdobycie przebrania - Pozyskanie przebrania (Disguise) to drugi główny cel rozdziału. Jest nim opaska na oko (Eyepatch) Jon Laney i nasza solucja wyjaśnia gdzie znaleźć opaskę, jak ją ukraść i jak nadać jej specjalnych właściwości.

Part 2 - A Dangerous Journey

 1. Dopłynięcie do Małpiej Wyspy - To początek pobytu na statku LeChucka. Guybrush musi wydostać się z ładowni (Load), a także zdobyć spłaszczoną czaszkę (Flattened Skull), znaleźć alternatywny sposób dotarcia do Małpiej Wyspy i ukraść mapę z kwatery LeChucka.
 2. Zaliczenie głosowania - Nasz opis przejścia wyjaśnia jak przekonać 5 piratów do zagłosowania na tak - są to Iron Rose, Flair Gorey, Putra, Flambe oraz Apple Bob. Dowiecie się też o rozwiązaniu zagadek znalezienia 5 rzeczy do raportu i dostarczenia Murraya na drugi statek.

Part 3 - Return to Monkey Island

 1. Znalezienie Sekretu z mapy - Na stronie opisujemy jak dotrzeć na brzeg Małpiej Wyspy oraz jak prawidłowo podążać do znaku X zgodnie ze wskazówkami z mapy LeChucka. Stworzyliśmy też mapę Monkey Island z ważnymi lokacjami.
 2. Poznanie sekretów LeChucka - Nasza solucja objaśnia jak zdobyć nowe przebranie (Disguise) i ponownie zinfiltrować statek nieumarłych piratów, a także jak dowiedzieć się jakie są ulubiona potrawa (Food), melodia (Theme Song) i powiedzonko (Catchphrase) LeChucka.
 3. Rozszyfrowanie mapy - Zamieściliśmy informacje o lokalizacji 7 czaszek na Małpiej Wyspie. Ponadto wyjaśniamy jak poprawnie zaliczyć rytuał odczytania prawdziwej mapy Sekretu oraz jak naprawić statek Guybrusha i powrócić na Melee Island.

Part 4 - Things Get Complicated

 1. Zdobycie 5 kluczy do sejfu - Na stronie jest wyjaśnienie gdzie znaleźć sejf z Sekretem na Melee Island, jakie są zasady gromadzenia złotych kluczy (Golden Key), jak zdobyć mapę archipelagu i jakie są jego główne lokacje.
 2. Złoty klucz Widey - Wyjaśniamy jak pozyskać złoty klucz staruszki Widey Bones, który został ukradziony przez Iron Rose.
 3. Złoty klucz Old Mrs. Smith - Informujemy jak dowiedzieć się o złotym kluczu staruszki Smith i jak go zdobyć przy pomocy ze strony Locke Smith oraz sędziego (Judge) z Brrr Muda Island.
 4. Złoty klucz Bella Fisher - Podpowiadamy jak pozyskać 3 obiekty wymagane do znalezienia wraku statku Bella Fisher: są to flaga ze statku objętego kwarantanną, flaga z muzeum i flaga ze sklepu z pamiątkami Cod's Wallop.
 5. Złoty klucz Brrr Muda Island - Na stronie podpowiadamy jak dotrzeć do wyspy Brrr Muda, gdzie znaleźć Lodową Królową (Ice Queen) oraz jak wygrać zawody Contest of Intelligence, Contest of Seriousness i Contest of Heartiness.
 6. Złoty klucz Terror Island - Zamieściliśmy szczegółową instrukcję jak rozświetlić jaskinie oraz jak przejść przez labirynt (Maze). Dowiecie się też jak odebrać złoty klucz pustelnikowi Hermanowi.

Part 5 - Beneath the Monkey Head

 1. Odnalezienie LeChucka - Nasza solucja skupia się na aż 4 różnych zagadkach z finału gry. Wyjaśniamy jak otworzyć 3 różne kamienne przejścia (Stone Door) oraz jak zaliczyć dużą zagadkę z kołem z kodami (Code Wheel).
 2. Otwarcie skrzyni i zakończenie - Opisujemy jak doprowadzić do otwarcia skrzyni z Sekretem Małpiej Wyspy. Dowiecie się też o zakończeniu oraz dodatkowej zawartości dostępnej po zaliczeniu głównej fabuły.

Kolejność misji - czy jest narzucona?

Główne rozdziały musicie zaliczać w kolejności narzuconej przez twórców gry, tzn - Return to Monkey Island: Wszystkie części (rozdziały) - lista - Return to Monkey Island - poradnik do gry

Główne rozdziały musicie zaliczać w kolejności narzuconej przez twórców gry, tzn. kolejno prolog (Prelude), część 1, 2, 3, 4 i 5. Na początku każdego rozdziału wyświetlana jest tablica z informacją o rozpoczęciu go.

W ramach danej części nie zawsze musicie wykonywać czynności w ściśle ustalonej kolejności. Możecie otrzymać kilka różnych celów misji i zajmować się nimi w kolejności wybranej przez siebie. Zaliczenie wszystkich akcji z dziennika Guybrusha jest jednak zawsze wymagane, by posunąć główną fabułę do przodu.